Хокейні публікаціїЧемпионат России Высшая лигаЗавдання виконане, задоволення немає

01-12-2007 08:04 На екваторі російської «вишки» «Сокіл» потрапляє у «плей-оф», але програє аутсайдеру Илья

У середу й четвер флагман українського хокею провів завершальні матчі першого кола. У Броварах команда Олександра Сеуканда не змогла двічі здолати «ГазпромОГУ» з Оренбурга, який лише дебютує у вищій лізі Росії. Як свідчить практика, проблема здобуття очок перед «Соколом» однаково гостро стоїть як у зустрічах з лідерами, так і в дуелях з аутсайдерами.

У першому матчі у киян вистачило майстерності здобути вольову перемогу. А от у другому гості, значно молодші за наших гравців, змусили «соколів» збитися на індивідуальні дії. За такого перебігу подій господарі лише одного разу пробили воротаря «Газпрому» Дмитра Агєєва, при цьому самі частенько помилялися у захисті.

Головним же винуватцем поразки став голкіпер Олександр Федоров. За рахунку 1:1 у ситуації, яка не вимагала рішучих дій, у третьому періоді він виклав шайбу на ключку Альберта Сіраєва, й тому не залишалося нічого іншого як вразити порожню рамку. У незахищені ворота влетіла й остання, третя шайба, коли пан Сеуканд на завершальних хвилинах замінив Олександра на шостого польового гравця.

До речі, позавчора на матч у Бровари знову приїхав посол Росії в Україні Віктор Черномирдін, уродженець Оренбуржчини й вихідець із РАТ «Газпром». І вдруге за присутності на трибунах Черномирдіна перемогу святкували його співвітчизники. У перерві між другим і третім періодами Віктор Степанович навіть провів пресконференцію, де заявив про високу ймовірність створення відкритої російської ліги, в яку збираються запросити й «Сокіл». Але поки що до цього далеко. Більш приємним для нас став «презент» від Львівського автозаводу. ЛАЗівці подарували автобус для національної збірної України — таким чином, власний транспорт тепер матиме не лише столичний клуб, а й головна команда країни.

Отже, першу половину турнірної дистанції українська команда завершила на сьомому місці, яке дає перепустку у «плейоф». Але великого задоволення ані тренерам, ані вболівальникам цей результат і, головне, гра не принесли. Один із тренерів киян Анатолій Степанищев вважає, що «білосині» втратили на 10 очок більше, ніж мали б.

Перші матчі другого кола «Сокіл» проведе із «ГазпромомОГУ» й «Крильями Совєтов» на виїзді, а 20-21 грудня вдома прийматиме пензенський «Дизель» — вже у столичному Палаці спорту.

ТАБЛО

Відкрита першість Росії. Вища ліга. Дивізіон «Захід». 15й тур. «Сокіл» — «ГазпромОГУ» — 3:2, 1:3 (1:0, 0:1, 0:2; Цируль, 13 — Голубничий, 34; Сіраєв, 47 (менш.); Долгих, 60 (п. в.)); «Бєлгород» — «Крилья совєтов» — 4:2, 5:2; ЦСК ВВС — «Дизель» — 2:3 (по бул.), 0:2; «Аріада­Акпарс» — «Кристал» (С) — 6:5, 2:5; «Нафтовик» (А) — «Титан» — 4:2, 4:1; «Нафтовик» (Л) — «Дмитров» — 2:3 (по бул.), 3:1; «Рязань» — «Кристал» (Е) — 2:4, 4:2; «Хімік» — «Капітан» — 3:2, 5:4.

Турнірне становище: «Дизель»— 69, «Дмитров» — 65, «Нафтовик» (А) — 59, «Нафтовик» (Л) — 56, «Хімік» — 53, «Бєлгород» — 50, «Сокіл», «Крилья сов.» — 48, «Аріада» — 41, «Кристал» (Е) — 39, «Титан» — 37, ЦСК ВВС — 35, «Рязань», «ГазпромОГУ», «Кристал» (С) — 33, «Капітан» — 15.

Андрій Фоменко (Україна Молода, 01.12.2007)