Хокейні публікаціїОткрытый Чемпионат БеларусиП'яте колесо до воза

28-02-2006 09:57 Учасники білоруської першості вже очікують на «плей-оф» Илья

Регулярна частина відкритого чемпіонату Білорусі добігає свого кінця, й більшість команд, не кажучи про уболівальників, уже чекають на початок матчів на вибування. Складається враження, що п'яте коло, яке організатори запровадили з цього сезону, потрібне лише двом клубам — «Німану» й «Бресту», які відчайдушно борються за місце у вісімці. Інші ж колективи, схоже, заспокоїлися, адже представникам першого квартету важко розгубити здобутий багаж і опуститися нижче, так само як і командам, що посідають місця з п'ятого по сьоме, піднятися вище. Нагадаємо, краща позиція дає перевагу власного майданчика у «плей-оф» (вирішальні матчі в разі потреби гратимеш удома). Не мають особливих ілюзій і три клуби, що замикають таблицю, — їхні гравці вже думають про відпочинок або можливий трансфер.
Своє ставлення до останніх матчів п'ятого кола у п'ятницю продемонструвала київська публіка, яка з 700 місць на «Авангарді» заповнила лише 500. Хоча раніше сусіди з Гомеля викликали підвищений iнтерес в українській столиці. За «рисів» нині виступають двоє наших співвітчизників — досвідчені воротар Євген Бруль і захисник В'ячеслав Тимченко. Саме Тимченко зрівняв рахунок наприкінці першого періоду, засмутивши земляків. За хвилину до цього першу шайбу в матчі так само з близької відстані закинув форвард першої ланки Олександр Матвійчук, скориставшись грою в більшості.
Команди діяли не надто обережно в обороні, надаючи Брулю й Федорову змогу демонструвати всю свою майстерність. Для господарів це обернулося тим, що в пожежному порядку довелося рятувати зустріч на останніх хвилинах третього періоду. Лише за допомогою рикошету Богдан Савенко став автором останнього голу в матчі. У додатковій п'ятихвилинці «Сокіл» був ближчим до перемоги, але кидки Ісаєнка та Литвиненка нейтралізував український голкіпер «Гомеля».

ТАБЛО

ВЧБ. 52-й тур. «Юність» — «Брест» — 4:1, «Керамін» — «Рига-2000» — 2:1, «Динамо» — «Хімволокно» — 6:2, «Вітебськ» — «Металургс» — 7:3, «Хімік-СКА» — «Німан» — 1:0, «Сокіл» — «Гомель» — 2:2 (1:1, 0:1, 1:0, 0:0; шайби: Матвійчук (Бобровников, Савенко), 17:22 (1:0 — більш.). Тимченко (Єрмолов, Бризгалов), 18:07 (1:1). Романов (Пригунов, Савілов), 30:07 (1:2). Савенко (Бобровников, Полоницький), 57:49 (2:2)). Перенесений матч: «Гомель» — «Керамін» — 0:5 (Сальников — 2).

Турнірне становище: «Юність» — 107 (51 матч), «Керамін» — 97 (52), «Динамо» — 96 (51), «Сокіл» — 94 (50), «Хімволокно» — 88 (51), «Рига-2000» — 81 (50), «Гомель» — 78 (52), «Брест» — 66 (51), «Німан» — 65 (51), «Металургс» — 52 (52), «Хімік-СКА» — 39 (52), «Вітебськ» — 18 (51).

Андрій Фоменко (Україна Молода, 28.02.2006)