Хокейні публікаціїОткрытый Чемпионат БеларусиБезкрилий антирекорд

26-12-2006 01:39 Київський «Сокіл» у білоруській лізі програв дев'ять матчів поспіль Илья

Флагман українського хокею переживає найскрутніші часи у своїй історії. І хоча відвертими «хлопчиками для биття» гравці «Сокола» не стали, однак відібрати очки в суперників підопічним Олександра Сеуканда вдається все рідше. Минулого уїк-енду кияни двічі поступилися на власному майданчику. І хоча до жахливої програшної серії «Бреста», що до неділі нараховувала 25 матчів, українській команді ще далеко, та свій антирекорд вони переписали, поступившись у дев'яти зустрічах поспіль.
У п'ятницю «Сокіл» уже після першого періоду «горів» «Хіміку-СКА» з ганебним рахунком 0:4. Схоже, юний воротар Євген Напненко, якого визнали кращим на недавньому молодіжному чемпіонаті світу в першому дивізіоні, втомився від напруженого графіка ігор і не витримав фізично. У другому й третьому періодах ворота від атак новополоччан захищав уже Микола Ворошнов — дублер пропустив лише одну шайбу, а його партнери закинули двічі. Проте гру було зроблено в першій 20-хвилинці.
У неділю на останній рубіж знову став 21-річний Ворошнов, якого Сеуканд уже збирався було відраховувати у зв'язку з появою орендованого у «Вітебська» Андрія Пяткевича. Ще один шанс Микола не використав. І хоча його прямої провини в пропущених шайбах немає, з нинішнім станом нашого дірявого захисту голкіпер має не просто ловити «своє», а й виручати.
Вадим Селіверстов, який тривалий час допомагав «Соколу» триматися на плаву, вирішив не заліковувати ушкодження час від часу, а лягати на операцію. До речі, продовжуючи тему кадрів: попри конфлікт чемпіона України з «Беркутом», захисник броварчан Олександр Савицький таки виступає у білоруському чемпіонаті за «Сокіл».
Позавчора із «Вітебськом», очолюваним українцем Сергієм Лубніним, кияни змагалися на рівних (кидки – 28:25 на їхню користь). Це при тому, що наставник «біло-синіх» вирішив дати можливість пограти всім молодим – команда діяла у повні чотири п'ятірки. А долю зустрічі вирішили порушення правил, зароблені Бега й Бобкіним, як кажуть, на рівному місці. У заключному періоді за рахунку 4:2 на користь «соколят» гості скористалися чисельною перевагою максимально, закинувши три голи у більшості. А коли українці спробували відігратися, замінивши голкіпера на шостого польового гравця, отримали ще одну шайбу у свої ворота. Її на свій рахунок записав захисник збірної України Василь Полоницький.
Якщо «Бресту» таки пощастило здобути нарешті один бал у домашньому матчі із жлобінським «Металургом», то «Соколу» очкові здобутки найближчим часом не світять. До 16 січня, коли кияни знову з'являться перед своєю публікою, на них очікують виїзні зустрічі із квартетом лідерів білоруської екстра-ліги.

ТАБЛО

Білоруська екстра-ліга. 39-й тур. «Юність» — «Хімволокно» — 5:2, «Динамо» – «Керамін» — 3:2 ОТ (вирішальний гол на рахунку українця Шафаренка), «Гомель» — «Вітебськ» — 4:1, «Німан» — «Металург» — 4:1, «Сокіл» — «Хімік-СКА» — 2:5 (0:4, 1:0, 1:1; шайби: Лясковський, 40; С. Черненко, 46 – Пригунов, 8; Тиднюк, 12; Виглазов, 13; Яковлєв, 18; Жидких, 41).
40-й тур. «Юність» — «Керамін» — 4:1, «Динамо» – «Хімволокно» — 6:2, «Гомель» – «Хімік-СКА» – 1:2, «Брест» – «Металург» – 1:1, «Сокіл» – «Вітебськ» – 4:6 (1:1, 1:1, 2:4; шайби: Бега, 20; Бондарєв, 31 (більш.), 43 (більш.); Савицький, 41 – Винокуров, 14; Романенко, 21, 45 (більш.); Двуреченський, 47 (більш.); Цуріков, 57 (більш.); Полоницький, 60 (п. в.)).
Турнірне становище: «Юність» — 79 (37), «Динамо» — 77 (36), «Керамін» — 76 (37), «Хімволокно» — 62 (36), «Хімік-СКА» — 57 (37), «Гомель» – 56 (36), «Німан» — 51 (36), «Вітебськ» — 43 (37), «Металург» — 42 (36), «Сокіл» — 24 (35), «Брест» — 8 (37).

Андрій Фоменко (Україна Молода, 26.12.2006)