Хокейні публікаціїОткрытый Чемпионат БеларусиПеремога на новосілля

18-01-2007 01:35 Зігравши перший матч у Броварах, київський «Сокіл» перервав ганебну серію поразок Илья

У суботньому турі білоруської екстра-ліги чемпіон України, зазнавши 15-ї поразки поспіль, встановив свій антирекорд за всі часи існування професійного хокею в Києві. Лише у далекому сезоні 1969/70 рр. столична команда, яка тоді ще називалася «Динамо», програла 14 матчів поспіль у чемпіонаті СРСР. Позавчора ж увечері «Сокіл» мав особливий привід перервати принизливу серію. Анатолій Брезвін — новий президент ФХУ, він же голова Державної податкової адміністрації України, — знайшов ключик до власників сучасної льодової арени у Броварах, домовившись про те, що саме тут «Сокіл» гратиме до завершення сезону. (Наразі ковзанка у торговельно-розважальному центрі «Термінал», що стала до ладу минулої осені, є домашньою для «Беркута».)
Минулої п'ятниці у Броварах зламалася машина, що заливає лід, через що перенесли матч чемпіонату України «Беркут» — «Сокіл», але до вівторка проблему начебто ліквідували. Нагадаємо, що у національній першості «соколи» виступають дублюючим складом, тож для більшості з них позавчорашній вихід на лід у Броварах став прем'єрним. До речі, тренер Олександр Сеуканд назвав майданчик нейтральним.
Зустріч «Сокола» з «Хімволокном» стала першим офіційним міжнародним матчем у броварському «Терміналі», тому організатори припустилися кількох ляпсусів. Наприклад, український прапор виявився чомусь утричі меншим за білоруський, а під час виконання Гімну України на нього «наклалася» інша мелодія. Більшість прихильників «Сокола», котрі ходили на хокей у столиці, дістатися до Броварів (20 хвилин маршруткою від метро «Лісова») не змогли чи не захотіли, тож із 1500 місць заповненими були близько третини. Це навіть при тому, що на двобій прийшли місцеві глядачі.
У нинішньому сезоні кияни програли могильовцям усі чотири очні зустрічі, тож шансів на перемогу в протистоянні з «хіміками», які наразі йдуть четвертими, наші хлопці мали небагато. Але спіймав кураж орендований у «Вітебська» воротар Андрій Пяткевич, захист зумів уникнути серйозних помилок — і перша перемога «Сокола» після майже двомісячної перерви стала реальністю. Запорукою успіху виявився перший гол, який «створили» в меншості Олександр Шевченко й Артем Бондарєв — останній кинув із розвороту несподівано для всіх.
Як підопічні Олександра Волчкова не старалися, але пробити 24-річного голкіпера номінальних господарів не змогли. До речі, в лавах гостей виступали четверо українців — захисник Олександр Побєдоносцев (лише за перший період він завдав п'ять кидків), нападаючі Олександр Матерухін та брати Ігор і Віктор Андрущенки. Але всі їхні старання були марними; натомість під завісу двобою красиву комбінацію розіграла перша ланка «Сокола», й Олександр Бобкін відзначився простим кидком із «п'ятачка».
У суботу відбудеться матч зірок білоруського чемпіонату, до плеяди яких ніхто з «Сокола» не потрапив. Наступного вівторка кияни зіграють у гостях у «Хіміка-СКА», а в п'ятницю прийматимуть у Броварах «Гомель».

ТАБЛО

Білоруська екстра-ліга. 46-й тур.
«Динамо» — «Юність» — 1:2, «Брест» — «Керамін» — 3:5, «Металург» — «Гомель» — 2:2, «Вітебськ» — «Хімік-СКА» — 2:6 (Гніденко («В») — гол), «Сокіл» — «Хімволокно» — 2:0 (1:0, 0:0, 1:0; шайби: Бондарєв (Шевченко, Лясковський), 13 (менш.); Бобкін (Бобровников, Матвійчук), 57).
Турнірне становище після 42 матчів: «Керамін» — 91, «Юність» — 89, «Динамо» — 87 (41), «Хімволокно» — 72, «Хімік-СКА» — 67, «Гомель» — 63, «Німан» — 54 (41), «Металург» — 53, «Вітебськ» — 48, «Сокіл» — 27, «Брест» — 11.

Андрій Фоменко (Україна Молода, 18.01.2007)

Андрій Фоменко

А я работаю до 19:00 и приехала к середине 2-го периода, наверное повезло, что пробок нигде не было.
Мы от Лесной ехали. Приехали к концу 1-го периода.
20 минут это от черниговской, а до черниговской сколько? мне например до черниговской 1-1,5 часа ... а работаю 18-00 такшо успеваешь только к 3 периоду...