Форуми 2. Офф-топикОбо всемБаскетбол

24-02-2023 10:20 GMT+2 - #188789 Цитировать выделение

Чоловіча збірна України з баскетболу вдруге зіграла з національною командою Італії у рамках відбору на чемпіонат світу-2023.
У «синьо-жовтих» не було права на помилку. Для виходу на планетарний форум українцям потрібно було перемагати у обох іграх, а також сподіватися на поразки Ісландії та Грузії. На велику перерву збірні України та Італії йшли за рівного рахунку – 43:43. Але провальна четверта чверть залишила українців за бортом ЧС-2023.

Чемпіонат світу-2023. Кваліфікація

Італія — Україна 85:75 (23:21, 20:22, 15:14, 27:18 )

Україна: Сидоров 9, Липовий 0 + 5 підбирань, Близнюк 6, Герун 4 + 7 підбирань, Пустовий 11 – старт; Санон 15, Войналович 11, Бобров 10, Лукашов 6, Ковляр 3

26-02-2023 21:08 GMT+2 - #188797 Цитировать выделение

Чоловіча збірна України з баскетболу перемогою над національною командою Нідерландів завершила виступ у відборі на чемпіонат світу-2023.
У гри не було турнірного значення, оскільки обидва колектив вже втратили шанси на вихід на планетарну першість. Найрезультативнішим гравцем матчу став Іссуф Санон, який набрав 17 очок.

Чемпіонат світу-2023. Кваліфікація. Другий раунд:

Україна – Нідерланди 72:56 (18:17, 16:14, 23:8, 15:17)

Україна: Лукашов 5, Близнюк 10, Войналович 3, Конєв 8 + 7 підбирань, Герун 11 + 6 підбирань – старт; Санон 17 + 5 передач, Липовий 6 + 6 підбирань, Пустовий 6, Бобров 6, Ковляр 0, Шундель 0

Нідерланди — 10 (10)

Это сообщение было отредактировано Зодчий (26-02-2023 22:50 GMT+2)

07-03-2023 20:05 GMT+2 - #188821 Цитировать выделение

Чоловіча збірна України з баскетболу візьме участь в пре-кваліфікаційному раунді відбору на літню Олімпіаду-2024. Про це повідомляє офіційний сайт ФБУ.
На цьому етапі відбору зіграють 16 команд. 12 з цих національних збірних вийшли в другий кваліфікаційний раунд відбору на ЧС-2023, але не потрапили на сам планетарний форум. Це Україна, Ісландія, Нідерланди, Угорщина, Боснія та Герцеговина, Чехія, Швеція, Ізраїль, Естонія, Туреччина, Бельгія та Великобританія.
Ще чотири збірних додадуть по рейтингу FIBA.
Серед 16 команд розіграють лише 2 путівки в кваліфікаційний олімпійський турнір.
Жеребкування кваліфікаційного раунду відбудеться на початку травня. Матчі пройдуть з 12 по 20 серпня.

added through (3 Годинник 52 Хвилини) :
Матч проти «Шоле» «Будівельник «розпочався з переваги української команди. Київський клуб мав навіть різницю +7 над «Шоле», проте наприкінці зустрічі дозволив французькій команді відігратися одразу чотири очки.
Однак на перерву «Будівельник» пішов, програючи з різницею у —10 очок. У середині 10-хвилинки «Шоле» зміг переломити хід зустрічі та виграв її з перевагою у +13.
«Будівельник» мав попереду 20 хвилин другої половини зустрічі, щоб відігратися. У третій чверті київська команда змогла відіграти першу частину гандикапу (14:9). А у четвертому — ще шість очок, здобувши перемогу у підсумку з мінімальною різницею — 73:72.
Найрезультативнішим гравцем матчу став канадський захисник «Будівельника» Джонні Берханемескел, який заробив 20 очок та зробив ще шість підбирань.

Кубок Європи. Чвертьфінал, перший матч

«Будівельник» (Україна) — «Шоле» (Франція) 73:72 (26:23, 14:27, 14:9, 19:13)

«Будівельнік»: Берханемескел 20 + 6 передач, Близнюк 12 + 11 підборів + 5 передач, Гудвін 4 + 6 підборів, Грант 15 + 17 підбирань, Браун 11 – старт; Бобров 5, Грицак 3, Зотов 3
Матч-відповідь між командами відбудеться у Франції у вівторок, 14 березня.

У 15-му турі Єврокубка український «Прометей» обіграв німецький «Ульм» з рахунком 83:78.
Відзначимо, що в першому матчі українці програли з рахунком 105:106. У другій грі команда Ронена Гінзбурга була в кращому стані, оскільки не програвала в 24 матчах у всіх турнірах.
Після рівної першої половини матчу все кардинально змінила третя чверть, де «Прометею» вдався ривок в + 8 очок. У вирішальній 10 хвилинці українцям вдалося відстояти свою перевагу.
У складі «Прометея» варто відзначити командні дії, адже ніхто не тягнув на себе ковдру.
Нагадаємо, що за підсумками 15 турів український клуб очолюють турнірну таблицю, маючи на одну перемогу більше, ніж у «Ховентуда».

Єврокубок. 15-й тур. Група А

«Ульм» – «Прометей» 83:78 (21:20, 18:20, 17:24, 22:19)

Это сообщение было отредактировано Зодчий (08-03-2023 23:29 GMT+2)

15-03-2023 12:12 GMT+2 - #188842 Цитировать выделение

У матчі-відповіді чвертьфіналу Кубка Європи FIBA «Будівельник» на виїзді програв «Шоле» з рахунком 79:83.
Відзначимо, що в першому матчі «Будівельник» виграв з рахунком 73:72. Тому, за підсумком двох матчів кияни поступилися – 152:155.
Найрезультативнішим гравцем матчу в складі українського клубу став Арчі Гудвін – 23 очка, 3 підбори і 2 передачі за 33 хвилини.

Кубок Європи FIBA. Чвертьфінал. другий матч

«Шоле» – «Будівельник» 83:79 (23:18, 20:20, 26:17, 14:24)
За підсумками двох матчів 155:152

«Будівельник»: Близнюк 12 + 6 підборів + 7 передач + 5 перехоплень, Гудвін 23, Грант 12 + 7 підборів, Берганемескел 5, Браун 5 – старт; Зотов9 Гри, Маяускас 0

16-03-2023 00:19 GMT+2 - #188845 Цитировать выделение

Український «Прометей» в 16-му турі Єврокубка обіграв французький «Бург» з рахунком 96:82.
«Прометей» активно почав матч і за рахунок швидких атак та точних дальніх кидків пішов на велику перерву з перевагою в 11 очок.
У третій чверті матчу «Прометей» досяг перевага в 18 очок, а потім до кінця гри не розгубив перевагу.
Український клуб зберіг своє лідерство в групі А і вже не має можливості опуститися нижче другого місця.

Єврокубок. 16-й тур:

«Прометей» – «Бург» 96:82 ( 21:16, 26:20, 27:26, 22:20 )

«Прометей»: Стівенс (28 ), Клевелл (18 ), Балвін (16 + 8 підбирань), Агада (10), Сидоров (10), Липовий (6), Діккі (4), Санон (2), Ткаченко (2), Кеннеді (0).

17-03-2023 23:42 GMT+2 - #188854 Цитировать выделение

Київський «Будівельник» здобув дострокову перемогу в сезоні-2022/23 української Суперліги.

Столична команда здобула 25 перемог зі старту сезону та стала недосяжною для своїх суперників. «Київ-Баскет» та «БІПА» вже не зможуть виграти більше 24 зустрічей за підсумками сезону, а «Дніпро» навіть в разі досягнення показника в 25 перемог (це гранична кількість для команди Володимира Коваля) буде нижче киян в турнірній таблиці за результатами особистих зустрічей.

Всього учасники чемпіонату Суперліги зіграють по 32 матчі кожен, серії плей-оф в сезоні-2022/23 в чемпіонаті України не буде.

19-03-2023 00:35 GMT+2 - #188859 Цитировать выделение

Слобожанці виграли турнір достроково та зіграють у чвертьфіналі до двох перемог.
У Латвійсько-естонській баскетбольній лізі завершився регулярний чемпіонат сезону 2022/23. Перше місце у таблиці посів український клуб «Прометей», який здобув 29-ту перемогу у 30 матчах.
«Прометей» закінчив виступи у регулярному сезоні грою проти БК «Вентспілс». Цей матч українська команда проводила на тлі дев'ятої поспіль перемоги у баскетбольному Єврокубку та у статусі дострокового переможця регулярного чемпіонату LEBL.
Перший матч «Прометея» та «Вентспілс» у Латвійсько-естонській лізі
завершився перемогою слобожанців з перевагою у сім м'ячів — 90:83. З такою ж перевагою український клуб провів і другий матч проти «Вентспілса» у регулярному сезоні, перемігши суперників з рахунком 101:94.
Найрезультативнішими гравцями «Прометея» у фінальному матчі регулярного чемпіонату стали Ді Джей Стефенс, який набрав 24 очки, та Кейлеб Агада, на рахунку якого 15 очок.
Завдяки 29-й перемозі у 30 матчах, єдиною поразкою «Прометея» у регулярному розіграші LEBL став програш «БК Калев/Крамо» 19 листопада 2022 року з рахунком 84:90. Загалом же слобожанці востаннє програвали у грудні 2022 року — їхня переможна серія в усіх турнірах складає 28 матчів.
Після завершення регулярного сезону «Прометей» зіграє у чвертьфіналі до двох перемог. Суперником слобожанців у наступному раунді Латвійсько-естонської баскетбольної ліги стане «Віймсі/Спортленд». Попередні два матчі цих команд завершились перемогами «Прометея».

«Прометей» у сезоні 2022/23:
«Прометей» також достроково вийшов до плей-оф Єврокубка з першого місця в таблиці групи А. У 16 матчах міжнародних змагань слобожанці здобули 12 перемог.
Від початку повномасштабного російського вторгнення «Прометей» не виступав у чемпіонаті України з баскетболу. Повернутися до змагань у національній першості в клубі планують у сезоні 2023/24.
Наступний матч команда Гінзбурга проведе у середу, 22 березня. В цей день у баскетбольному Єврокубку слобожанці на виїзді зіграють проти БК «Клуж-Напока».

22-03-2023 22:34 GMT+2 - #188866 Цитировать выделение

У Клуж-Напоці місцевий однойменний клуб в рамках групового етапу Єврокубка програв українському «Прометею» з рахунком 87:96.
«Прометей» у властивій для себе манері активно почав матч і вийшов вперед. При цьому, українському клубу не вдалося зробити собі комфортний відрив, оскільки суперник добре відіграв у захисті, хоч і програвав підбір.
Відсутність помітної перевага призвело «Прометей» до втрати переваги і тому, що суперник зрівняв рахунок і вийшов вперед. Потім команди билися на рівних поки Іван Ткаченко за рахунку 83:83 не реалізував точний триочковий кидок, після якого українська команда довела матч до перемоги.

Єврокубок. Група А. 17-й тур

«Клуж-Напока» – «Прометей» 87:96 (22:28, 24:23, 24:21, 17:24)

25-03-2023 20:47 GMT+2 - #188877 Цитировать выделение

«Прометей» став переможцем в першому матчі серії плей-оф Латвійсько-Естонської ліги.
Українська команда з рахунком 91:69 здолала «Віймсі».
Найрезультативнішим гравцем в складі «Прометея» став Ілля Сидоров – 15 очок і 5 передач.

Латвійсько-Естонська баскетбольна ліга. Плей-оф. 1-й матч:

«Прометей» – «Віймсі» — 91:69 (30:16, 18:20, 21:18, 22:15)

Серія триватиме до двох перемог. Наступний матч буде зіграний в Естонії 1 квітня.

29-03-2023 23:54 GMT+2 - #188900 Цитировать выделение

В рамках останнього 18-го туру групового етапу Єврокубка український «Прометей» обіграв італійську «Венецію» з рахунком 93:76.
«Прометей» активно почав матч і завершив першу чверть з перевагою в 15 очок. У другій десятихвилинці італійці почали надійніше грати в захисті, що допомогло їм скоротити відставання перед великою перервою до 3 очок.
У третій чверті «Венеція» знову почала дозволяти суперникам частіше кидати і «Прометею» вдалося збільшити перевагу до 13 очок.
У фінальній десятихвилинці «Прометей» зміг утримати суперника на потрібній відстані, надійно відігравши в обороні.
Відзначимо, що в другій чверті матчу травмувався лідер «Прометея» Калеб Агада.

«Прометей» завдяки перемозі виграв свою групу і отримав перший номер посіву в плей-оф.

Єврокубок. Група А. 18-й тур

«Прометей» – «Венеція» 93:76 (33:18, 13:25, 28:18, 19:15)

added through (2 Хвилини) :
Український «Прометей» після перемоги над «Венецією» (93:76) в Єврокубку виграв групу А і отримав перший номер посіву.
У плей-оф українці зіграють з 8-ю командою групи Б німецьким «Гамбургом».

Німецька команда виграла 6 матчів з 17-ти і їй залишилося зіграти з «Гран-Канарією», яка очолює групу Б.

Турнірна таблиця групи А
«Прометей» (Україна) — 14 перемог (18 матчів)
«Цедевіта Олімпія» (Словенія) — 3 (17)

Это сообщение было отредактировано Зодчий (30-03-2023 00:00 GMT+2)

01-04-2023 22:45 GMT+2 - #188912 Цитировать выделение

У другому матчі плей-офф Латвійсько-Естонської ліги «Прометей» після двох овертаймів поступився «Віймсі» з рахунком 105:107.
Без Кеннеді і Агади вже на початку матчу стало зрозуміло, що перед нами не той домінуючий «Прометей». У першій чверті українці поступилися 2 очки, у другій 3 і в третій 4 бали.
Український клуб налаштувався на четверту чверть, в якій йому вдалося зрівняти рахунок, а потім міг і перемогти, але не закинув важливий кидок.
У першому овертаймі команди йшли ніздря в ніздрю і після п'яти хвилин не виявили переможця. У другому овертаймі обидві команди були втомленими, але українці більше, через що суперник майже весь час лідирував. У кінцівці другої п'ятихвилинки у «Прометея» залишалося —2 очка і кілька секунд. Санон вирішив кинути триочковий і не влучив.

Латвійсько-Естонська баскетбольна ліга. Плей-оф. 2-й матч:

«Віймсі» – «Прометей» 107:105 ОТ(27:25, 21:18, 27:23, 13:22, 10:10, 9:7)
Рахунок в серії: 1:1

03-04-2023 22:13 GMT+2 - #188925 Цитировать выделение

У третьому матчі чвертьфінальної серії Латвійсько-Естонської баскетбольної ліги український «Прометей» вирвав перемогу у «Війсмі» з рахунком 59:57.

Знекровлений травмами своїх лідерів Кеннеді і Агади «Прометей» у другому матчі поспіль проти «Війсмі» знову погано кидав триочкові – реалізація 10,3%. При цьому, команді допоміг Балвін, який оформив дабл-дабл – 18 очок і 12 підбирань. Чеський центровий відмінно вигравав протистояння під кільцями і завдяки цьому «Прометей» продовжував залишатися в грі.

У четвертій чверті «Прометей» зрівняв рахунок, а потім вийшов вперед. У кінцівці українській команді вдалося добре відіграти в захисті і виграти матч.

Леблі. Плей-офф. Чвертьфінал. 3-й матч:

«Прометей» – «Війсмі» 59:57 (17:10, 10:20, 14:18, 18:9) рахунок в серії: 2-1

«Прометей»: Балвін (18 очок, 12 підбирань), Стівенс (10), Лукашов (9), Клевелл (8 ), Санон (4), Липовий (2), Петров (2), Сидоров (2), Ткаченко (2), Дікі (2).

07-04-2023 20:27 GMT+2 - #188952 Цитировать выделение

«Прометей» у півфінальному матчі обіграв «Тарту» і вийшов у фінал Латвійсько-Естонської ліги.
Українці протягом трьох 10-хвилинок володіли ініціативою на паркеті, лише в заключному ігровому відрізку баскетболісти «Прометея» зменшили обороти і дозволили супернику трохи скоротити відставання.
«Прометей» став учасником головного фіналу сезону.

Латвійсько-Естонська ліга

Півфінал

«Прометей» – «Тарту» – 89:67 (18:12, 27:11, 22:18, 22:26)

«Прометей»: Санон (11), Балвiн (9 + 13 пiдбирань + 5 передач), Клавелл (13), Лукашов, капiтан (2 + 2 перехоплення), Липовий (7), Сидоров (20), Ткаченко (8 ), Дiккi (9), Петров (10)

У фіналі український клуб зіграє проти переможця матчу «Калев» – «ВЕФ»

Это сообщение было отредактировано Зодчий (07-04-2023 20:47 GMT+2)

08-04-2023 23:50 GMT+2 - #188960 Цитировать выделение

Флагман українського баскетболу «Прометей» став переможцем Латвійсько-естонської ліги.

Команда Ронена Гінзбурга у фіналі обіграла «ВЕФ Ригу» з рахунком 77:62.
Найрезультативнішими гравцями матчу стали Джиан Клавелл (21 очко, 2 підбори та 3 ассисти) з «Прометея» та Крістерс Зорікс (21 очко та 3 ассисти) з «ВЕФ Риги».

Латвійсько-естонська баскетбольна ліга. Плей-офф. Фінал

«Прометей» – «ВЕФ Рига» 77:62 (20:21, 24:16, 22:14, 11:11)

«Прометей»: Клавелл (21 + 2 підбирання + 3 асисти, Санон (17 + 5 підбирань +7 асистів), Балвін (14 + 10 підбирань + 4 асисти), Сидоров (14 + 5 підбирань + 2 асисти)

added through (1 мин.) :

Это сообщение было отредактировано Зодчий (08-04-2023 23:52 GMT+2)

09-04-2023 22:52 GMT+2 - #188970 Цитировать выделение

Переможцем змагань став київський «Будівельник».

У чемпіонаті України з баскетболу завершились останні матчі сезону. За підсумками турніру визначився переможець Суперліги.
Чинний сезон баскетбольної Суперліги проходив у форматі регулярного сезону. У змаганні взяли участь дев'ять команд, які проводили матчі чотирьох кіл у відокремлених «баблах», де одночасно збиралися по чотири учасники.
Лідером сезону в чемпіонаті України став «Будівельник». Основний склад цієї команди у березні вибув із чвертьфіналу Кубка Європи ФІБА та знявся з Балканської баскетбольної ліги через проблеми з фінансуванням.
В українські Суперлізі «Будівельник» достроково став переможцем турніру, здобувши 25 перемог у 25 матчах. Своєї першої поразки кияни зазнали у 28-му турі від «Дніпра». У підсумку вона стала єдиною для «Будівельника» у 32 матчах Суперліги. Цей результат дозволив команді виграти 11-й титул в національній першості.
Натомість саме «Дніпро» посів друге місце у Суперлізі та закрив програму чемпіонату України у сезоні 2022/23. В останньому матчі турніру дніпряни зустрілись з четвертою командою турнірної таблиці — клубом «БІПА-Одеська область». Цей матч завершився поразкою «Дніпра» з рахунком 78:82, однак вплинув лише на підсумкову позицію одеситів, які завершили турнір на третьому місці.

Суперліга. Турнірна таблиця

1.«Будівельник» — 63 очка (31 перемога / 1 поразка)
2.«Дніпро» — 55 (24/8 )
3.«БІПА-Одеська область» — 55 (23/9)
4.«Київ-Баскет» — 54 (22/10)
5.«Політехніка-Галичина»— 47 (15/17)
6.«Прикарпаття-Говерла» — 42 (10/22)
7.«Черкаські Мавпи» — 40 (9/23)
8.«Старий Луцьк-Університет» — 38 (6/26)
9.«Запоріжжя» — 36 (4/28 )

MVP сезону в Суперлізі став нападник «Будівельника» Володимир Конєв. За сезон баскетболіст загалом приніс команді 470 очків, в середньому набираючи 15.1 очка, 6.3 підбирання та 5 передач за 27:11 на майданчику.

11-04-2023 22:15 GMT+2 - #188978 Цитировать выделение

В 1/8 фіналу плей-оф Єврокубка український «Прометей» переграв німецький «Гамбург» з рахунком 87:79.

«Прометей» знову розпочав матч активно і в першій чверті мав перевагу понад 10 очок, але наприкінці «Гамбург» повернувся в гру.
У другій десятихвилинці німецька та українська команди перехоплювали одна в одної ініціативу, завдяки чому перевага підопічних Гінзбурга перед великою перервою складала ті ж самі 8 очок.
У третій чверті «Прометей» знову мав перевагу і перед фінальним відрізком відрив був уже 13 очок.
У четвертій десятихвилинці «Гамбург» активно розпочав, а «Прометей» багато помилявся. Німецька команда змогла скоротити відставання до —1 бала, але після другого тайм-ауту почав неймовірно грати Ілля Сидоров, який повів команду вперед і вона почала поступово збільшувати відрив у рахунку.

У чвертьфіналі «Прометей» зіграє з переможцем матчу між грецьким «Прометеасом» та французьким «Бургом».

Єврокубок. Плей-оф. 1/8 фіналу:

«Прометей» – «Гамбург» 87:79 ( 28:20, 20:20, 21:16, 18:23 )

added through (13 Хвилини) :

Это сообщение было отредактировано Зодчий (11-04-2023 22:29 GMT+2)

17-04-2023 12:54 GMT+2 - #189014 Цитировать выделение

ЯГУПОВА ВПЕРШЕ В КАР’ЄРІ ВИГРАЛА ЄВРОЛІГУ

Її «Фенербахче» у фіналі розгромив «Чукурову»
У фіналі турніру турецький клуб влаштував розгром співвітчизникам з «Чукурови». Наша Аліна Ягупова провела на майданчику майже 15 хвилин. За відведений час капітан збірної України заробила 7 очок, зробила 1 підбирання та 3 передачі.
Євроліга. Фінал:
«Фенербахче» – «Чукурова» 99:60 (29:17, 28:7, 20:20, 22:16)

20-04-2023 00:48 GMT+2 - #189026 Цитировать выделение

У Ризі (Латвія) український «Прометей» у чвертьфіналі Єврокубка впевнено обіграв своїх грецьких тезок – «Промітеас».
Починаючи з перших хвилин матчу «Прометей» створив собі відрив, який дійшов до +10 очок і сильно його скорочувати «Промітеас» не зміг. До того ж, клуб з Греції в Єврокубку славиться хорошими триочковими кидками, але в Ризі у них кидки не пішли, тоді як в українців була непогана реалізація з-за дуги.
В кінці третьої чверті «Прометей» на куражі почав збільшувати відрив, а в четвертій зробив собі дуже комфортний відрив і тільки розслабленість в кінцівці призвела до того, що підсумковий гандикап не склав 30+ очок.
У півфіналі Єврокубка «Прометей» в Ризі зіграє проти турецького «Тюрк Телекому».

Єврокубок. Плей-офф. Чвертьфінал

«Прометей» – «Промітеас» 80:57 (25:16, 18:13, 19:11, 18:17)

Український «Прометей» після перемоги над «Промітеасом» в чвертьфіналі Єврокубка отримав в суперники грізний турецький «Тюрк Телеком».

Наступний матч «Прометей» проведе 26 квітня о 19:00 за київським часом в Ризі (Латвія).

Это сообщение было отредактировано Зодчий (20-04-2023 00:50 GMT+2)

26-04-2023 22:09 GMT+2 - #189069 Цитировать выделение

«Прометей» у півфіналі Єврокубку програв «Тюрк Телекому» 74:76.
Український клуб вдало розпочав матч, але далі турецький колектив перехопив ініціативу. На останню чверть «Прометей» виходив на майданчик з відставанням у 5 очок, але у кінцівці мав шанси перемагати. На жаль, останній кидок Ді Джея Стефенса у зустрічі вийшов невлучним.

Єврокубок. Півфінал

«Прометей» – «Тюрк Телеком» 74:76 (25:13, 13:25, 18:20, 18:15)

Это сообщение было отредактировано Зодчий (26-04-2023 22:10 GMT+2)

01-05-2023 23:42 GMT+2 - #189094 Цитировать выделение

Відбулося жеребкування пре-кваліфікаційного олімпійського турніру з баскетболу.
Чоловіча збірна України потрапила у групу C, де суперниками українців стануть національні команди Туреччини, Болгарії та Ісландії. Змагання пройдуть з 12 по 20 серпня.