Хокейні публікаціїЧемпіонат УкраїниУкрадені перемоги

08-10-2006 07:06 Упосліджений і розполовинений «Сокіл» залишився на останньому місці білоруської першості і програв навіть стартовий матч чемпіонату України Илья

Чемпіонат України: Сеуканд зливає воду

Позавчора флагман нашого хокею вперше побачив, як воно, одночасно виступати і в українській першості, і в білоруській. Команду, яка опівдні вийшла на матч проти київського «Компаньйона» у чемпіонаті України, назвати «Соколом» можна було лише з великою натяжкою. «Біло-сині» виставили фактично другий склад, яким керував помічник Олександра Сеуканда Анатолій Степанищев. Основні хокеїсти клубу, подивившись із трибуни перший період (3:2 на користь їхніх молодших колег), пішли готуватися до вечірнього протистояння з гродненським «Німаном».
А в наступних двох періодах «Сокіл-2» примудрився програти «Компаньйону», прогавивши в кінцівці зустрічі вихід Юрія Горулька сам на сам із голкіпером Євгеном Напненком. До речі, крім форварда Горулька, якого ще кілька років тому викликали навіть до збірної України, у складі «бізнесової» команди виступають відомі по минулорічному «Соколу» Онищенко й Руфанов, та й інші хокеїсти не вперше стали на ковзани.
Підсумок — 3:4. Схоже, головний клуб країни махнув рукою на національний чемпіонат. Як сказав пізніше пан Сеуканд, виставляти дублерів на ігри ВЧБ незручно перед білорусами, котрі пустили киян до своєї першості, тож у внутрішніх змаганнях гратиме переважно молода зміна. Оскільки цього сезону переможець чемпіонату України визначиться за коловою системою (а не у «плей-оф», як раніше), більшість фахівців заздалегідь віддають трон «Беркуту». Цей київський клуб зібрав під свої знамена чи не найкращих вітчизняних хокеїстів, котрі не змогли знайти роботу за кордоном. У команді Дмитра Підгурського й Раміля Юлдашева виступають гравці збірної, та й інші виконавці не надто нижчого рівня: Толкунов, Проценко, Савенко, Савицький, Савченко, Зіневич, Марковський, Бега, Василевський, Селіверстов. Позавчора «Беркут» у «стоячому» стилі розгромив дітлахів із юнацької школи «Сокола».
«Дніпровські вовки» наразі вирішили сконцентруватися на дитячому хокеї, тому трохи здали позиції й програли у Харкові київському АТЕКу. У колективі столичного заводу, що колись називався «Червоний екскаватор», нині виступають аксакали українського хокею Сидоров і Синьков, а також трохи молодші, але теж знані Млинченко, Ніколаєв, Муханов, Фадєєв...

Чемпіонат Білорусі: фатум останньої секунди

На тлі «неквапливого пересування на ковзанах», яке можна було спостерігати на трьох льодових аренах країни вдень, вечірній матч четверга між «Соколом» і «Німаном» значно вирізнявся. І швидкостями, й індивідуальною технікою гравців. От лише в завершальній фазі атак команди ніяк не могли «розпечатати» ворота одна одної.
У першій половині зустрічі господарі явно переважали гродненців, і сторонньому спостерігачеві важко було повірити, що зустрічаються аутсайдер чемпіонату й один із лідерів. У другому періоді господарі пробили-таки Віталія Коваля — вдало зіграв на добиванні Юрій Лясковський. Але за мить до цього суддя Шилов дав свисток про зупинку гри, якого поміж галасу ніхто не почув. Виявляється, білоруський рефері з Новополоцька просто... «втратив» шайбу з поля зору, тому й свиснув і гол не зарахував. Після матчу тренер «Сокола» заявив, що в таких випадках дають «довгий» свисток, і, коли шайба повертається в поле зору вже у воротах, фіксують гол. (До речі, днями білоруська федерація оштрафувала Сеуканда на 500 доларів за критику дій арбітра після виїзного матчу в Бресті 27 вересня, тож цього разу він не скаржився на рефері, а лише пояснював ситуацію журналістам.)
У заключній 20-хвилинці «соколята» здали фізично, й «Німан» узявся насідати. Активно діяв український нападаючий у складі гостей Олег Тимченко. Одного разу ворота Миколи Ворошнова врятувала поперечина. А на останній хвилині пані Фортуна відвернулася від киян. 20-річний Дмитро Панцирєв після сольного проходу змусив капітулювати першу п'ятірку «біло-синіх» лише за секунду до сирени про завершення періоду!
Ця перемога дозволила команді з Гродна стати на чолі турніру вперше з 2000 року. А «Сокіл», попри продемонстрований непоганий хокей, залишився на останньому місці. Залишається сподіватися, що молоді хлопці продовжуватимуть прогресувати і за допомогою ветеранів таки почнуть разом набирати очки та піднімуться з дна таблиці.

ТАБЛО

Відкритий чемпіонат Білорусі. Екстра-ліга
13-й тур.
«Юність» — «Металург» — 3:0, «Гомель» — «Брест» — 6:2, «Хімік-СКА» — «Хімволокно» — 4:2, «Вітебськ» — «Керамін» — 6:2, «Сокіл» — «Німан» — 0:1 (0:0, 0:0, 0:1; шайба: Панцирєв, 59:59).
Турнірне становище після 12 матчів: «Німан» — 25, «Хімволокно» — 23, «Керамін» — 22, «Гомель» — 19, «Динамо» — 18 (10 матчів), «Хімік-СКА» — 17, «Юність» — 16, «Вітебськ» — 15, «Металург» — 14 (10), «Брест» — 7, «Сокіл» — 6.

Чемпіонат України. Вища ліга
1-й тур (перші матчі).
«Дніпровські вовки» — АТЕК — 3:4 (ОТ), «Сокіл» — «Компаньйон» — 3:4, «Беркут» — СДЮШОР «Сокіл» — 11:2.

Андрій Фоменко (Україна Молода, 07.10.2006)