хоккей, hockey, сокол киев, sokol kiev kiew, кхл, нхл, чемпионат мира, hockey fights, мир хоккея, equipment, украинский хоккей, по хоккею беларуси россии, чемпионат мира по хоккею, детский хоккей, чемпионат россии высшая лига

Хоккейные публикацииНациональная сборнаяДвоголовий Янус їде до Польщі

28-12-2000 16:05 Збірна України проведе черговий спаринг зі збірною Польщі під орудою двох тренерів

Щось зачастила останнім часом збірна України за кордон, виступивши протягом дев'яти місяців на більшій кількості турнірів, ніж за кілька попередніх років. У квітні на виїзді двічі зіграла з командою Польщі, потім судомно намагалася втриматися у групі А чемпіонату світу, а нещодавно несподівано їздила на Кубок Данії. І ось гостинні поляки знову запросили до себе. Ми, звичайно, не горді (а до того ж бідні), тому харчами не перебираємо. І вчора з вискоком вирушили до міста Катовіце, де сьогодні й завтра проведемо два матчі з національною збірною Польщі. Так подивишся, й справді, не порожні звуки злітають з вуст керманичів вітчизняного хокею, коли вони поважно заявляють про зростання нашого авторитету на євроарені.
Усе на свої місця розставить час, причому найближчий, адже вже в лютому на українських "авторитетів" чекатимуть німці, норвежці та білоруси, у боротьбі з якими сперечатимемося за путівки на Олімпіаду-2002.
Національна збірна - це візитна картка країни, верхівка хокейної піраміди, і хоча навколо неї та всередині повинна панувати нормальна обстановка, де там...
Як уже повідомляла "УМ", на нещодавньому засіданні Федерації хокею виконком розширив тренерський штаб збірної, приєднавши до "старожилів" Богданова і Сеуканда "новачка" - Куликова. Згоден, рішення напрошувалося давно: куликовський "Беркут" навесні став кращим клубом СЄХЛ і України, він - лідер нинішньої першості, у його складі близько десяти потенційних збірників. Але ж потрібно було призначити людину на таку відповідальну посаду цивілізованим шляхом, а не за традицією: "проголосували - забули". Не повірите, але Федерація справді забула (чи, може, не вважала за потрібне) повідомити про це двох інших тренерів збірної.
Ну з Богдановим зрозуміло: до Польщі він все одно не приїде. Але ж його київський "намісник" Сеуканд, який і мав формувати складдля поїздки у Катовіце, дізнався про появу "колеги"... з газет.

"Ситуація й справді дика, - почав телефонну розмову з кореспондентом "УМ" головний тренер "Сокола" пізно ввечері напередодні від'їзду до Польщі. - У всіх цивілізованих країнах головний тренер особисто підбирає собі команду помічників. Але якщо вже федерація й призначила Олександра Куликова, потрібно ж було хоча б повідомити нас. Добре, що купив газету і прочитав про це рішення; Богданов дізнається про появу нового помічника ще не скоро...

- Як "збиралася" збірна, хто визначав склад? Чи контактували ви з Куликовим?

- Склад формувався просто: я взяв кращих із "Сокола", Куликов - із "Беркута". До команди приєднався тільки один легіонер - Роман Сальников із московських "Крыльев советов", тому її не слід називати збірною України. Швидше, це збірна клубів.

- Цікаво, а хто ж прийматиме рішення безпосередньо під час матчів з поляками? 3а ким буде останнє слово?

- Гадаю, за мною, оскільки я - старший тренер збірної і поки що мене з цієї посади ніхто не звільняв.

- Чому численний іноземний легіон представлений "сиротою" Сальниковим?

- Зараз більшість російських клубів, за які переважно й виступають наші гравці, проводить важливі матчі внутрішнього чемпіонату. До того ж на нещодавньому Кубку Данії ми мали змогу переглянути їх у ділі. А ось беркутівців, як ви знаєте, збірна тоді не дочекалася. І зараз я з нетерпінням чекаю нагоди поспостерігати за їхніми діями, у першу чергу за грою Синькова і Бобровникова.

Отож остаточний склад команда, що вирушила до Катовіце, такий: воротарі - Бруль ("Беркут"), Селівестров ("Сокіл"); захисники - Бернацький, Муханов, Наваренко, Щербатюк (усі-"Сокіл"), Гоменюк, Ісаєнко, Полоницький, Тимченко (усі - "Беркут"); нападаючі - Безщасний, Буценко, Марковський, Савенко (усі-"Сокіл"), Аліпов, Бобкін, Бобровников, Гніденко, Дяченко, Куликов, Синьков (усі-"Беркут"), Сальников "Крылья советов", Москва).

Іван Почуянин ("Україна молода", 28 декабря 2000).

Іван Почуянин

Вот что хочу сказать по этому поводу...


Комментариев нет