Хокейні публікаціїЧемпионат России Высшая лигаМажорний акорд мінорної сонати

03-03-2009 07:02 Обмінявшись перемогами з «Дмитровим», «Сокіл» завершив регулярний сезон російської «вишки» на другій позиції Илья

Перед останніми матчами першої частини сезону вищої ліги Росії настрої в таборі київського «Сокола» панували різні. Уболівальникам хотілося побачити в Броварах яскраве видовище — звісно, зі щасливим для «пернатих» кінцем. Боси столичного клубу, які перед початком чемпіонату ставили завдання потрапити до трійки найкращих, відчули апетит під час їди і вже прагнули зійти на першу сходинку. Головні ж дійові особи, гравці, хотіли отримати від керівництва гроші — хлопцям ще не видали зарплатню за два місяці цього року, а преміальні за перемоги вони вже забули, коли й бачили.

Єдина поразка в непотрібний момент

Подейкували навіть, що хокеїсти збираються бойкотувати «плей–оф» російської першості, якщо з ними не розрахуються. Але на зборах команди сторонам удалося дійти компромісу — «соколи» гратимуть у матчах на вибування, а заборгованість їм поступово погашатимуть.

На тлі цих негараздів у київському клубі шанси «Дмитрова» зберегти перший рядок турнірної таблиці виглядали високими. Адже для того, щоб потіснити лідера з вершини, українська команда мусила виграти в гідного конкурента обидва поєдинки в основний час (до цього «кияни впродовж сезону двічі перемагали «Дмитров» за 60 хвилин, по разу — в овертаймі й за булітами). Також треба взяти до уваги, що лише повернулися на лід після струсу мозку захисник Володимир Алексюк і нападник Віталій Литвиненко, а оборонці Дмитро Якушин і Юрій Гунько вже тривалий час перебувають у лазареті.

Команда налаштовувалася на бій. Скажімо, Олег Шафаренко казав, що фінансові проблеми не мають впливати на гру. А Олександр Матвійчук пояснив лідерство «Дмитрова» в регулярному чемпіонаті лише втратою очок «Соколом» під час відрядження основного складу команди до збірної України на кваліфікаційний олімпійський турнір до Риги.

Однак виграти перший двобій, зробивши таким чином подарунок на 37–й день народження своєму капітану Гуньку, «Соколу» не вдалося. Суперник із Підмосков’я виглядав краще і в тактичній підготовці (гравці знали, коли куди бігти й що робити), і у влучності. Дмитровці обстрілювали «рамку» Ігоря Карпенка по кутах, наші ж кидали шайбу переважно по тулубу шведського голкіпера гостей Даніеля Сперрле.

Логічна перевага «Дмит­рова» втілилася в три голи, наші ж лише розмочили рахунок у третьому періоді. А на останній хвилині двобою спалахнула бійка, головними дійовими особами в якій стали Сперрле й Срюбко. Як виявилося, воротар кілька разів стукнув Андрія ключкою, коли той намагався перекрити йому видимість. Очевидно, скандинав не знав, на кого нарвався. Хоча голкіпер у хокеї вважається недоторканною особою, нер­ви у нашого «тафгая» не витримали, й він від душі «помісив» Даніеля, розбивши тому брову. У підсумку обидва отримали по матч–штрафу й наступного дня на майданчику не з’являлися.

Переможний настрій на «плей–оф»

Згадана сутичка призвела до того, що на недільну зустріч гості були змушені заявити як запасного голкіпера нападника Станіслава Тімакова. На їх щастя, демонструвати свої «здібності» Тімакову не довелося — Андрій Царьов відіграв усі 60 хвилин.

Побачення команд у перший день весни фактично перетворилося на товариський матч, адже впливу на підсумкову таблицю дивізіону «Захід» воно не мало. Хокеїсти порадували глядачів великою кількістю голів, а суддівський столик — «іграми» на табло (воно то не хотіло зараховувати чергову шайбу «Сокола», то додавало йому зайву, то висвічувало рахунок «12:4»).

Спершу «Дмитров» зно­ву вирвався вперед, і для того, щоб виправити ситуацію, Олександр Сеуканд поміняв у першій перерві воротаря Олександра Федорова на Ігоря Карпенка. А вирішальний удар кияни завдали, на думку наставника росіян Андрія Сидоренка, за допомогою судді, який вилучив двох гравців гостей. Більшістю з п’ятачка скористався капітан Роман Сальников, дозволивши «Соколу» завершити регулярний сезон на мажорній ноті.

Тепер чемпіони України зіграють у чвертьфіналі національної першості з «Компаньйоном» (старт серії — 5 березня), а до російського чемпіонату повернуться аж 17 березня. У 1/8 фіналу вони поміряються силами з переможцем пари «Рязань» — «Липецьк».

ТАБЛО

Чемпіонат Росії. Вища ліга. Дивізіон «Захід». 2–й етап. «Сокіл» — «Дмитров» — 1:3 (0:0, 0:2, 1:1; Толкунов, 54 (більш.) — Богдановський, 30; Смирнов, 39; Коренков, 51 (більш.)), 5:4 (2:3, 2:1, 1:0; Дяченко, 4 (більш.), 23; Цируль, 15; Шафаренко, 30; Сальников, 59 — Поздняков, 3 (менш.); Чагодаєв, 7 (більш.); Хулт, 20; Смирнов, 37 (більш.)); «Кристал» (Е) — «Капітан» — 0:3, 2:4; «Крилья совєтов» — «Рись» — 10:0, 4:3 ОТ; ХК ВМФ — МХК «Крилья совєтов» — 5:1, 3:0; «Титан» — «Бєлгород» — 2:1, 3:2 Б; «Липецьк» — «Рязань» — 1:0, 6:2.