хоккей, hockey, сокол киев, сокіл київ, sokol kiev kiew, нхл, чемпионат мира, hockey fights, мир хоккея, equipment, украинский хоккей, чемпионат мира по хоккею, детский хоккей

Хокейні публікаціїНаціональна збірнаВ. Шахрайчук: «Нас у вищому дивізіоні особливо ніхто не чекає»

28-04-2010 13:27 Leo

Капітан збірної України Вадим Шахрайчук ще на початку грудні минулого року виступав проти поєднання посад головний тренером національної команди Михайлом Захаровим. Після завершення чемпіонату світу гравець, який не має клубу однак має російський паспорт, пом'якшив риторику щодо наставника.

Хокеїст, який спочатку говорив переважно про ігрові моменти, зрештою визнав — Україну ніхто не чекає у вищому дивізіоні чемпіонату світу. Економічно, мовляв, нерентабельно.

- Завдання було — довести, що ми гідні виступати у найсильнішому дивізіоні, — розпочав спілкування спортсмен. — Наша біда останніх років — не виходить гра в більшості. Трішки не вийшло, припустилися двох помилок. З усіх команд за останні роки сама якість хокею, сама команда почала складатися. Це не та команда, яка виступала сім чи всім років тому, коли ми потрапили на Олімпіаду, коли з року в рік виконували поставлені завдання. Зараз вертикаль почала вимальовуватися. Ми хотіли і не сумнівалися в тому, що ми можемо це зробити, але не можна відкидати удачу. Будемо готуватися до наступного чемпіонату.

- Немає відчуття, що в матчі з Австрією забракло ризику та зухвалості у грі?

- Відчуття такого не було, бо ми всі самі розуміли ціну цього матчу. Не можна сказати: «сьогодні не чекайте мене у захисті, я буду стояти на п'ятачку і забивати голи». У кожної команди є тактичний план на матч, який ми маємо неухильно виконувати. У кожної ланки, у кожного хокеїста на цей матч було своє завдання. Ми виступаємо у КХЛ, тому, маючи стільки більшості, мали цей гол забити. Один чи два, стільки, щоб вистачило для перемоги.

Вже нічого не зробиш. На мою думку, і це сказав В'ячеславу Завальнюку (менеджер збірної України — авт.), ми мали готуватися не з Польщею, а з Францією чи Італією — командами, у яких канадський стиль. Якщо на наступний рік трапить Польща чи інша команда, яка схожа за стилем, то таким має бути і спаринг-партнер. А так в нас основними у підготовці були поляки, а вони відрізняються від австрійців. Австрію тренує канадець Білл Гілліган, тактика в них канадська.

Перед матчем сиділи всю ніч із відео, вивчали кожну ланку, кожного хокеїста. Але вони нас теж вивчили. Якщо не брати більшість, не було навіть за що зачепитися. Вони нас потихеньку від п'ятака відтискали, ми не могли нічого створити. Більшість треба було забивати.

- Прокоментуйте будь ласка перспективу проведення світового форуму в Україні?

- Зараз оптимізм вселяє лінія керівництва, яку обрали кілька років тому. Брезвін, той же Азаров шанувальник хокею, і він багато робить. Поки воно не озвучується і не видно. Років за десять будемо стабільно виступати у вищому дивізіоні.

- Ти свого часу переїхав у Росію через матеріальний чинник чи для підтримки майстерності?

- У «Соколі» вже два роки не видають грошей, і за той рік теж. Але обіцяють і віддають частинами. Я поїхав у 21 рік (12 червня Шахрайчук відсвяткує своє 36-ліття) поїхав у Казань. В «Соколі» я отримував сто доларів, а в Казані дали разів у десять більше. Я не хотів їхати, і якби зараз це смішно не звучало, все життя хотів виступати у «Соколі», надто нам гроші платили, хоч і невеликі. Покликали в Казань, сказали — за тебе непогана компенсація клубу і клуб за ці гроші може ще кілька років існувати. І мені особисті умови запропонували.

- Що зміниться в українському хокеї, якщо в нас буде команда КХЛ?

- КХЛ — це інший світ. Люди не розуміють, наскільки це інший рівень. Так, КХЛ — це не НХЛ, але далеко не чемпіонат Білорусі чи України. Там дуже серйозно все до дрібниць, навіть не має бути затримок по зарплаті.

«Торпедо» з Нижнього Новгорода — дзеркало «Сокола». Боюсь, щоб так не було з «Будівельником». У них не було фінансів, бідувала команда. А за останні два роки з'явилися дуже непогані гроші як команди КХЛ. І вони не знали, що з цими грішми робити. Помилкова селекція була. З таким бюджетом… десятий бюджет в лізі був. Можна було трішки розумніше підійти до підбору людей.

Головне, щоб «Будівельник» не повторив цих помилок.

- Які гравці сильно вплинули на тебе і кого ти «підтягнув»?

- Ми тоді вболівали, була ціла плеяда гравців, той же Степанищев. Ми ходили на всі матчі, коли були хлопчиками, намагалися бути схожими на них. А з тих, з ким грав, найближче Ширяєв. Ті ж Дацюк, Овєчкін, з якими грали в одній команді.

А в Нижньому Новгороді особливо нікого і вчити не треба було. Молодь там злякалася конкуренції.

- Захаров працював з трьома командами одночасно. Це вплинуло на виступ збірної України?

- Тренеру видніше. Якби рахунок був не 1:2, а 2:1, то ніхто би цього не помітив і не обговорював. Дипломатично піду від питання.

Можливо, якби Захаров був більше часу з командою — він сказав про це сам, що варто було ще два дні більшість підготувати…

За три останніх чемпіонати у першому дивізіоні ця команда найсильніша. Австрія сильніше за Італію, вони тактично за нас сильніші, в них виучка. В'язали по всьому майданчику, вільного місця не давали. Тільки голову піднімаєш, він вже біля тебе. Плюс тактика дрібного фолу — наче його вилучати вже треба, а на вилучення не тягне.

А ми отримали дурні вилучення на початку матчу, і команда не молода, втомилися. Останні п'ять хвилин сил вже не було.

Австрійці сильно виступили. Вважаю, що дві команди заслуговували на підвищення в класі.

- Якщо буде домашній чемпіонат у наступному році, це допоможе?

- Ми у цьому році мали отримати домашній, але японці проголосували проти. Думаю, має допомогти. Вболівальники підуть на стадіон, побачать, що в нас є хокей. Юнаки побачать хокей не по телевізору, хтось приведе своїх дітей.

- З Японією сильно команда втомилася, це вплинуло на матч з Австрією?

- Японці є японці. Дрібні такі, бігають весь матч. Справжні фанатики, готові життя віддати, виклалися. Втомилися у тому матчі. Але справа не в цьому, бо якщо б ми на початку матчу з Австрією зіграли без вилучень і повели в рахунку, то зараз дифірамби би співали.

- Прокоментуйте суддівство у матчі з Австрією.

- Якщо не брати п'ять останніх хвилин — а суддя не хотів давати п'ять хвилин штрафу, а дав дві. Коли Климентьєв не підвівся, я почав тиснути на суддю, і той побачив Сергія і змінив рішення. А все інше… Такий самий гол нам забили чехи на чемпіонаті світу у 2004 році. Карпенко затиснув шайбу, і його з пасткою туди занесли. Суддя дав чистий гол.

Зараз я бачив — шайба лежала не затиснута між щитками. Не було свистка. Шайба вже за лінією, і тоді рефері свистить. І ще й Касянчуку дає дві хвилини. Окрім того, за дві хвилини до кінця мали давати булліт.

Об'єктивно, наступний чемпіонат світу у вищій лізі пройде у Словаччині. Від кого більше користі буде? Від австрійців, бо приїдуть тисячі небідних вболівальників, ніж від наших ста чоловік. Нас особливо ніхто не чекає.

- Як ти оцінюєш виступ української збірної на Олімпіаді у Ванкувері?

- «Маємо те, що маємо»? З цього треба було починати. У нас немає жодних умов, ні для хокею, взагалі ні для чого. Якщо копнути глибше, то в Росії все роблять для оздоровлення нації. А в нас діти у 5-6 класі мають пивні животики і їх звільняють від фізкультури.

Джерело: champion.com.ua
P.S.: Полностью сохранена стилистика и орфография автора статьи.

Ось що хочу сказати з цього приводу...


Ребята,оба анекдота актуальны !Но лично мне больше понравился про блядей! А про кобылу ,больше подходит к интервью Шахрайчука ,его даже в экстренном порядке поменяли на должность капитана в надежде что ему лучше удастся организовать наших членов сборной ,а он в итоге ,лишь«Ну не шмогла я, не шмогла!»
Неужели эти индюки (вы бы видели с каким важным видом эти деятели ходили перед матчем с Австрией) не понимают что маленькая победоносная война тут уже не катит, нельзя ветеранов заставить играть лучше. И вместо это этого интервью Шах мог рассказать другой анекдот он как нельзя лучше подходит:
Ипподром. Мужик стоит у букмекерского окошка и решает, на какую лошадь поставить. К нему подходит дряхлая костлявая кобыла и просит: «Поставь, добрый человек, на меня. Я хоть и страшненькая, но бывшая чемпионка, и сегодня в ударе, как никогда! Но на меня никто не ставит. Выиграю – сорвешь огромный куш!» Подумал-подумал мужик и решил поставить. В забеге старушка-кобыла пришла последней. Мужик бросается к ней и кричит: «Ну, что же ты меня надула?! Я так на тебя надеялся!», а она жует, смотрит на него грустными-грустными глазами и выдыхает всердцах: «Ну, не шмогла я, не шмогла!»
kozak zp.ua, опять напомню старый анекдот
Офис. Утро. Работники офиса суетятся, двигают мебель, кто-то бегает с линейкой, кто-то с рулеткой... Посреди всего этого стоит уборщица смотрит на все движение офигевшим взглядом:
- Милочки, вы что, переезжаете? — наконец спрашивает она.
- Да нет, бабуль, просто мы мебель по ФЭН-ШУЮ сейчас расставим и у нас продажи как попрут!!!
- Знаете, я тут давно полы мою, когда-то здесь был бордель... так вот, когда у них выручка падала, они кровати не двигали... они сразу блядей меняли
Если честно задолбала эта тренерская чехарда.Голубович,АЮС,Захаров...Пользы от этого мало.Помоему этот тренрский дурдом еще больше ребят изматывает,чем соперники или регулярные сезоны в клубах.
Acuratist, как раз в Японии попытка вернуться была не лишена смысла. Тогда можно было что-то изменить. А вот после граблей №3 уже пора бы им о чем-то задуматься! >
Acuratist .ты прав!Что уже можно ждать от этих тридцатников:Ден.Исаенк,О,Благого,Наваренко… они уже ничего немогут ,а что от их ждать когда достигнут возроста Гунько?Врятли ктото из этих троих сможет показть шото подобное в возросте Литвы!Это уже отработанный материал,да и неособо они показали из себя шото в свое время!Пора мужики,уступать лыжню своим однофамильцам , которые на 10 лет моложе вас и в перспективе могут принести большую пользу Сборной!
Не люблю переходить на личности, но думаю, что оглянувшись на 4 года назад, можно сказать,надо было омолаживать сборную, а не пытаться провести быстрый победоносный турнир. Что показали те кому за 30 в решающих матчах? Москва — пролет австрийцам с разгромным счетом(правда без КХЛовцев), Япония — проигрыш невнятным венграм, Торунь — игра с Италией ни о чем, ну и Тиллбург опять австрийцы, которые откровенно не сильны. За 4 года можно было натурализовать кучу людей, подключить молодежь, а не пытаться играть теми, у кого лучшие годы давно позади, один два человек старше 30 это нормально, то что у нас нонсенс, я не буду говорить, что ждало бы эту сборную в вышке. Просто нашим ветеранам пора понять, что надо вовремя уходить, а не держаться за сборную любой ценой.
FAUST18 Добре . Давайте будемо без ярликів. Це ж не мовний сайт. Я взагалі то майже з Донеччини, і там коли буваю вільно спілкуюсь українською, і часто у відповідь її чую. І живу на Лівобережній Україні й до Західної України ніякого відношення не маю.
Юрій я просто трошки знаю хто там працює, не особисто, але знаю, тому «політсвідомі» туди підходить)))) Як підкол))) До речі ярликів на західну Україну я не вішав, Чемпіон дійсно намагається робити ставку на україномовний контингент та на користувачів з західної України. Тому мене дивує, чому так важко з перекладами)) Якщо вас це образило, прошу вибачення)))
FAUST18 Дякую . Ніхто ж не нервує, але чому відразу ярлики західний регіон, політсвідомі і т.д. Мені набагато приємніши читати спортивні новини українською мовою. І не тільки мені. Але можливість така є дуже обмежена, бо переважно все йде російською. Добре хоч з«явився інтернет з українськими сайтами.
Юрій меньше пафоса и нервов. Я чудово володію українською мовою, більше того, починав писати саме українською та коментував футбольні матчі першої ліги України також рідною мовою. Чому така болісна реакція?)) Інтерв'ю це чудово, але якщо робити переклад, то бажано робити його кваліфіковано. А тут здається, ніби переклад робили поспіхом.
На чемпионе такая политика — все должно быть на украинском. Ну типа акцент на западный регион и на полтисвидомых. Вот и переводят все подряд, но видимо не совсем выходит))))
FAUST18 Що поганого , якщо champion.com.ua пише украънською ? Хто Вам винен, що Ви проживаючи в Україні, мабуть більше 10 років так і не вивчили української мови ?
Юрій не «мабуть», а 100%. На чемпионе такая политика — все должно быть на украинском. Ну типа акцент на западный регион и на полтисвидомых. Вот и переводят все подряд, но видимо не совсем выходит))))
А вот к автору, как к «великому» знатоку рідної мови их предостаточно…
ritchie А що в Україні на сайтах усі журналісти пишуть бездоганною російською мовою ? Краще хоч таке інтерв«ю, ніж ніякого. Не помиляється той, хто нічого не робить. Тим паче текст інтерв«ю він мабуть перекладав з російської ? Не думаю, що Шахрайчук йому говорив українською ?

Юрій: ritchie Які претензії до інтерв«ю ?

Юрій, к интервью, как раз, претензий нет... А вот к автору, как к «великому» знатоку рідної мови их предостаточно...
Чем сейчас занимаются члены основы сборной и основы Сокола?«Будивельник» атаковать уже начали?
Почему бы не записывать аудио-интервью с игроками , тренерами это было бы интересней и выкладывать на сайте
ritchie Які претензії до інтерв«ю ? Такого великокого інтерв«ю з хокеїстом збірної після чемпіонату світу ніхто не публікував. Невже краще, щоб його взагалі не було ? Чим більше на різних сайтах буде подібних інтерв«ю, тим популяпніший буде хокей. Дякую champion.com.ua за чудове інтерв«ю !
Чтобы через 10 лет стабильно выступать в элите, нужно сильное поколение конца 80-х — всех 90-х годов. Судя по результатам детей, это поколение не то что не сильнее, а слабее нынешнего. Так что будем, похоже, если не натурализуем человек 10, стабильно выступать в Дивизионе 1.
Почитаешь и складывается впечатление, что какой-то недоразвитый эту статью писал… У меня кошка меньше ошибок сделала бы…
Leo, еще раз повторюсь: завязывай с этими championскими мутантами… Или просто давай ссылку, где-нибудь на форуме, или сам редактируй… У меня нервов не хватает… После прочтения сего «творения» нажраться в «дым» желание возникает…
Наступні
Загрузка...