хоккей, hockey, сокол киев, sokol kiev kiew, кхл, нхл, чемпионат мира, hockey fights, мир хоккея, equipment, украинский хоккей, по хоккею беларуси россии, чемпионат мира по хоккею, детский хоккей, чемпионат россии высшая лига

Хоккейные публикацииХоккей в УкраинеВадим Кір’ян: «Доводиться створювати свій командний малюнок із «клаптиків»

23-05-2016 22:30 ritchie

«Повторення срібного п’єдесталу»


На початку спортивного сезону Республіканське вище училище фізичної культури (РВУФК) змінило свій статус навчального закладу ставши Олімпійським коледжем імені Івана Піддубного. Відповідно змінилась і назва хокейної команди «Коледж – 2000», яка в дебютному сезоні у новому для себе статусі посіла ІІ місце у чемпіонаті України серед юнаків 2000 р. н., повторивши своє досягнення спортивного сезону 2014-2015 років.
Які справи у стані хокейної дружини коледжу ми поцікавились у старшого тренера відділення хокею Кір’яна Вадима Анатолійовича та тренера Кузьмінського Андрія Олександровича.

- Вадиме Анатолійовичу, чи можете сказати, що друге місце два рази поспіль це досягнення?

- «Стабільність – ознака майстерності» (посміхається). А якщо серйозно то скажу, що ІІ місце в чемпіонаті, це було завдання-мінімум на сезон. А ви спробуйте залишитись на такому ж рівні коли під час сезону команда обновилась на 50%. Деякі гравці пішли, а нові, які прийшли на їх місце повинні якомога швидше адаптуватися до нових умов. Нажаль, але рівень підготовки гравців з різних команд як у фізичному плані так і в техніко-тактичній підготовці дуже різний. Буквально доводилось створювати свій командний малюнок із «клаптиків». Ось в цьому і стоїть наше основне завдання».
- Андрій Кузьмінський: «Можу додати що минулорічна срібна медаль була першою хокейною медаллю в історії навчального закладу, за що керівництво коледжу в особі директора Олексія Івановича Семенюшка віддячило хлопців, організувавши двотижневий передсезонний навчально-тренувальний збір у м. Скадовську Херсонської області, а в серпні місяці ми вийшли на лід спорткомплексу «АТЕК» для подальшої підготовки до сезону 2015-2016».

- Чи відрізнявся сезон 2015-2016 від попереднього?

- В. К.: «Чемпіонат України з 6 команд скоротився до 4-х. Київський «Беркут» об’єднався з броварським «Білим Барсом», знявся з чемпіонату херсонський «Дніпро». Змінився і формат проведення змагань, грали у 8 кіл без серії плей-офф. Так що очки потрібно було набирати вже з перших турів, і ціна кожного втраченого балу на старті могла стати високою на фініші».
- А. К.: «Плюс в цьому сезоні ми заявились на участь у відкритому чемпіонаті Республіки Білорусь. Були звичайно вагання, а чи зможемо ми для участі виконати всі умови федерації хокею Білорусі ? Ризикнули і зараз не жалкуємо».

- А взагалі, чи є сенс приймати участь у юнацькому чемпіонаті Білорусі? Адже умови ФХРБ щодо участі закордонних команд дуже жорсткі: грати домашні ігри тільки на території Білорусії, сплачувати витрати пов’язані з орендою льоду, суддівство, переїзди, харчування, проживання?

- В. К.: «Однозначно є. Задайте це питання «Беркуту», «Донбасу». В нашому випадку не обійшлося без небайдужих людей. Так нам допомагали батьки наших учнів, компанія «КЛО» в особі президента Ігоря Чернявського та звичайно керівництво Олімпійського коледжу. Чемпіонату України явно недостатньо. Не грати ж цілий рік з трьома командами? До того ж в чемпіонаті Білорусії грав і «Беркут».
- А. К.: «Вадим Анатолійович в свій час грав у відкритому чемпіонаті Білорусії і з «Соколом-96» і з «Академією-98». Я працював з «Брестом-94», возив «Сокіл-2000», «Крижинку-2004». Із нинішньої команди Коледжу в чемпіонаті Білорусі грали декілька гравців. Для більшості хлопців все було вперше – прекрасні льодові арени, чудова організація ігор, новий чемпіонат».

- Скажіть, з чим пов’язані зміни в команді?

- В. К.: «Хтось пішов, хтось прийшов. Звичайний процес у спорті. Декілька гравців основного складу пішли протягом сезону. Були і придбання. З’явились нові хлопці з Вінниці, перейшли із «Крижинки» воротарі Морока і Позинич , на яких ми розраховували, в першу чергу, у чемпіонаті Білорусі. Також хотів би зупинитись на одному неприємному моменті. В грудні 2015 – січні 2016 команду залишили 4 виконавці , які поїхали шукати кращої долі до Словаччини. Притому, що це було таємно — нас ніхто не повідомляв, а лише поставили перед фактом. Їхати в розпал сезону, коли до плей-офф місяць-півтора? Команді якого рівня ти там потрібен? Я вже не кажу про навчання — через рік випускний, ЗНО. Я б застережив батьків щодо прийняття такого рішення».
- А. К.: «Так, це був не простий період для колективу. Попереду були важливі ігри чемпіонату України. Стало питання — чи зможемо ми дограти чемпіонат Білорусі? Велике навантаження в цей час випало на лідерів команди. В то й же час підтягнулись інші хлопці, які добросовісно працювали та справлялись із завданнями. Повертаючись до питання від’їзду за кордон: «А взагалі, чи варто туди виїжджати не довчившись і не здобувши освіту, грати там за батьківські кошти?» Хлопці, які грають за нашу команду, є із Харкова, Львова, Білої Церкви, Дніпропетровська, Вінниці, Києва. Багато із них поїхали з домівок в 13-14 років. Своєю щоденною працею вони шліфують майстерність та доказують, що вони найкращі. Тому ми в свою чергу допомагаємо і надалі будемо сприяти їхньому працевлаштуванню в провідних клубах України чи, наприклад, Білорусі, але тільки після закінчення 11-го класу».

- Зможете когось виділити ?


- В. К.: «Так, звичайно. В першу чергу це Сергій Логач – справжній капітан команди, Олег Гуменюк, Владислав Приваліхін, Сергій Носко, Андрій Титаренко. Ці хлопці за 2 сезони зіграли майже всі ігри».
- А. К.: «Я б ще додав вищезгаданих воротарів, а також Ростислава Тонковида, який прийшов до нас з київської «Крижинки» та за один рік став найкращим бомбардиром серед захисників».

- Які плани «Коледжу» на майбутнє?

- В. К.: «У зв’язку зі зміненим форматом проведення дорослого чемпіонату України, де дозволено участь 16-річних гравців, нашою метою на сьогодні є підготовка та передача кращих гравців до професійних клубів вищої ліги. У нас є домовленості з тренерами команд. Декілька чоловік вже на переглядах, і я думаю що на початку сезону ми їх не «дорахуємось» (посміхається)».
- А. К.: «У нас вже є кістяк майбутньої команди 2001-02 р. н. Хлопці, які прийшли в минулому році, значно додали. Якщо вони в минулому сезоні у складі вінницької команди в чемпіонаті України серед юнаків 2001 р. н. посіли останнє місце, то в цьому сезоні у складі «Коледжу 2000» вони завоювали срібло. Можливо для багатьох юнаків перехід до нашого навчального закладу — це єдина змога продовжувати займатися хокеєм, адже держава надає безкоштовне харчування, проживання в гуртожитку, право отримувати достойну освіту в найкращому, на даний час, спеціалізованому навчальному закладі спортивного профілю».

- І все-таки, яке основне завдання для тренерів коледжу в найближче майбутнє?

- В. К.: «Основним завданням для нашого закладу є підготовка висококласних спортсменів для резерву збірних команд України, а також виховання молодого, здорового, патріотичного покоління. В цьому сезоні за збірну команду України Ю-18 на чемпіонат світу, що проходив в Італії потрапило 5 випускників нашого закладу, це Андрій Денискін, Юрій Поцілуєнко, Іван Ганапольський, Нікіта Коваленко, Данило Мороз, це ті хлопці 1998 р.н., які були з першого набору тодішнього РВУФК. Сергій Логач був кандидатом до збірної. Результат – бронзові нагороди. Все це говорить про те, що робота проводиться в правильному напрямку.
А якщо говорити конкретно на наступний сезон – це формування боєздатної команди 2001-2002 р. н. для участі у чемпіонаті Білорусі та звичайно медалі чемпіонату України. Кращі наші вихованці 2000 р. н. які потраплять до команд майстрів залишатимуться нашими учнями, але вже гратимуть у професійний хокей, а ті хлопці , які залишаться будуть тренуватися з нами, адже є задумки заявитись до Юніорської ліги.
Традиційно влітку проведемо два навчально-тренувальні збори та з новими силами підемо в похід за нагородами чемпіонату України. На початку липня поїдемо до Скадовську а вже с середині липня плануємо вийти на лід броварського «Терміналу».

Примітка: Олімпійський коледж імені Івана Піддубного оголошує
набір гравців 2001-02 р. н. на відділення «Хокей» для подальшої участі в чемпіонаті України та Білорусі . Заявки приймаються до 10 червня для формування складу команди на передсезонні збори
у м. Скадовськ (перша половина липня) та у м. Києві (друга половина липня та серпень) .Учні , зараховані в хокейну команду «Коледж-01» забезпечуються житлом та харчуванням на період навчально-тренувальних зборів та навчання.


Телефон для довідок: (050) 923 13 98 Кир’ян Вадим Анатолійович — старший тренер.
Комментарии для этой страницы выключены.