хоккей, hockey, сокол киев, sokol kiev kiew, кхл, нхл, чемпионат мира, hockey fights, мир хоккея, equipment, украинский хоккей, по хоккею беларуси россии, чемпионат мира по хоккею, детский хоккей, чемпионат россии высшая лига

Хоккейные публикацииИгрокиГодинюка називали зрадником батьківщини

07-02-2008 00:45 Він перший український хокеїст, який грав у НХЛ Илья

image
Олександр Годинюк, 38 років, став першим українцем, який зіграв у північноамериканській хокейній лізі (НХЛ). У київському ”Соколі” із захисником розлучатися не захотіли, і Олександр просто втік до США.

Зустрічаємося в офісі Годинюка, розташованому в центрі Києва. Нині Олександр — один із керівників будівельної компанії, яка спеціалізується на зведенні торговельно-розважальних центрів. Розмовляємо російською. Годинюк під час бесіди часто зазирає в ноутбук.

1990 року ви потрапили до так званих зрадників батьківщини. Це тиснуло психологічно?

— Бажання грати у НХЛ переважало. У складі молодіжної збірної СРСР я виграв першість світу, через рік став віце-чемпіоном. На мене звернули увагу селекціонери ”Торонто”. Однак ”Сокіл” розлучатися не захотів. Довелося самому вирішувати. Раніше так само вчинили ”армійці” Олександр Могильний та Сергій Федоров. Тому радянська преса вже знала, кому вішати ярлик зрадника.

”Сокіл” отримав за ваш перехід якісь гроші від ”Торонто”?

— Так, через півтора місяця після мого від’їзду до Канади клубу перевели 120 тисяч доларів.

До переїзду за океан у вас були варіанти продовження кар’єри?

— Запрошували до московського ”Динамо”. Але, по-перше, Київ на Москву змінювати не захотів. По-друге, в ”Соколі” я уже служив в армії, так що кияни мали важелі, щоб відстояти мене.

Скільки ви заробляли в Києві і скільки почали отримувати в Торонто?

— ”Сокіл” платив 300 карбованців. Із преміальними — 500–600 на місяць. У ”Торонто” я, як новачок, одержував 180 тисяч доларів на рік. Тоді мінімально новим гравцям платили 120 тисяч доларів.

Який контракт у НХЛ був для вас найбільшим?

— Коли перейшов до ”Хартфорда”, платили 850 тисяч доларів на рік.

Курс молодого бійця пройшли в Торонто?

— Аякже. Мене буквально скрутили семеро одноклубників та підстригли.

Коли вперше побилися на північноамериканському майданчику?

— Майже відразу після дебюту. Грали з ”Чикаго”, застосував проти одного з нападаючих силовий прийом. Під’їжджаю до лави запасних своєї команди, щоб змінитися. Чую, мені партнери кричать щось і показують руками. Повертаюся, а на мене несеться штатний поліцейський ”Чикаго” Майк Пелузо. Серйозний велетень. Але мені пощастило — нокаутував із першого ж удару, просто впіймав на зустрічному.

Вам було важко адаптуватися у НХЛ?

— Не сказав би. Допомагав одноклубник Майк Крушельницький — етнічний українець. Українську він знав. А вже у ”Хартфорді” більше товаришував з росіянином Олександром Семаком.

Чому вам не вдалося реалізувати себе у НХЛ?

— 1997-го мене обміняли до Сент-Луїса. На третій день передсезонної підготовки порвав зв’язки коліна. Потім зламав пальця, ушкодив хребет. Більше клуби НХЛ мною не цікавилися. Поїхав грати до Швейцарії. Закінчив кар’єру 31-річним у Німеччині.

Чому до Києва повернулися?

— Додому завжди тягнуло. Після закінчення кар’єри деякий час працював директором компанії з ресторанного бізнесу. В американському Балтиморі досі маю свою справу та нерухомість. Але коли з’явилася можливість повернутися до Києва, не роздумував.

У квітні національна команда України боротиметься за повернення до еліти світового хокею. Чи є шанси на успішний результат?

— І непогані. Головне — обійтися без абсурдних помилок. Збірну нині очолює Володимир Голубович. Ми разом були у ”Соколі”, тоді мені виповнилося 16, йому — 33. У команді жартували, що Голубович міг бути моїм батьком.


        
1970, 28 січня — Олександр Годинюк народився у Києві
1986 — почав грати за київський ”Сокіл”
1990 — утік до Торонто, став виступати за місцевий клуб
2001 — завершив кар’єру в німецькому ХК ”Берлін”
Розлучений. Має двох доньок — 13-річну Єлизавету та 10-річну Поліну

В’ячеслав Семенко (Газета по-українськи, 07.02.2008)

В’ячеслав Семенко

Вот что хочу сказать по этому поводу...


Знаете, кто хочет помагать укр.хоккею, тот помогает, пробивает стены. Завальнюк, если переживает за хоккей в Украине,то делает и не ждет «особого» приглашения. А «фонов» и свадебных генералов и так развелось
Да поймите Вы — Христич по сути лицо украинского хоккея! Если ехать обязательно его надо брать с собой (пусть вначале как свадебного генерала). Ну согласитесь, что вот например кто-то из Вас поехал разговаривать с Третьяком или Фетисовым. Да никто с Вами разговаривать не будет! А если будет с вами Христич, я уверен — Вас хотя бы выслушают. Ну кто такие Брезвин и К? Вы же сами знаете, как иногда на решение принятие того или другого влияет, то что люди вместе когда-то служили в Армии, росли в одном дворе, учились в одном классе, играли в одной команде... Тот же Люткевич как говорит: А вообще, я в сборной нахожусь в потрясающем настроении. Жутко за всеми ребятами соскучился. Так что от голландского турнира можете ждать побед. Допустим станет он чиновником — Как Вы думаете пошлет он кого-то из тех с кем играл? Да вжизнь!!! Вы поймите для Фетисова, Ларионова и др. — Брезвин — 0 без палочки. А вот Христич... Пусть хотя бы стоит рядом с Завальнюком Такой бренд как Христич — грех не использовать! Христич — очень сильная козырка! И Годынюк тоже...
Согласен с Ильей. Тем более сам Христич много раз заявлял, что он плохой организатор
генка, не знаю как организаторские способности Годынюка (но судя по тому, что он руководит строительной компанией — задатки есть), но Христича и близко подпускать нельзя! Скажи, какие его достижения (ну или расскажи хотя бы что он делал) после завершения карьеры?
Генка, то ж, КАРМУШКА, кто ж подпустит?!
Я спросил как-то у Олександра Годинюка:
-ФХУ предлогает Вам какую-то должность?
-Нет.
-Блин Вы с Хритстичем реально могли раскрутить Сокол и укр хоккей. Неужели в ФХУ этого не видят?
-Так иногда по каким-то мелочным вопросам звонят и все
Как можно не использовать такой опыт как у Христича, Годынюка? Слепцы! Да они на равных могут разговаривать с Фетисовым и Ларионовым, тк вместе и против друг друга не раз играли!!! Не ценим, то что имеем?!
Ой брешет, ой брешет...