хоккей, hockey, сокол киев, sokol kiev kiew, кхл, нхл, чемпионат мира, hockey fights, мир хоккея, equipment, украинский хоккей, по хоккею беларуси россии, чемпионат мира по хоккею, детский хоккей, чемпионат россии высшая лига

Хоккейные публикацииХоккей в УкраинеЛід тане без грошей

04-04-2009 11:15 Калуський льодовий палац імені Степана Бандери перетвориться на басейн? Илья

image
Прикарпатський районний центр Калуш – перший і єдиний в Україні, в якому за державні кошти побудували льодовий палац. Врочисте відкриття палацу за участю міністра спорту Юрія Павленка та обласних високопосадовців відбулося 5 січня. Не минуло й трьох місяців, як дорогий державний подарунок перетворився на чемодан без ручки – нести важко, а кинути шкода.
Калуський льодовий палац звели завдяки цільовій державній програмі розвитку хокею в Україні. Свого часу на цю програму з державного бюджету було передбачено десятки мільйонів гривень. Програма також визначала міста, в яких мають будуватись льодові арени. Це, зокрема, Донецьк, Херсон, Харків. Потрапив до списку щасливчиків і прикарпатський Калуш.
За словами керівників міста, з держбюджету на будівництво льодового палацу в Калуші було виділено 20 мільйонів гривень. Дольова участь міста полягала у виділенні земельної ділянки під будівництво. І сесія калуської міської ради проголосувала за відведення двох гектарів для палацу в парковій зоні. Землю було передано у державну власність. Таким чином, льодовий палац належить державі, і опікується ним безпосередньо управління з питань будівництва та реконструкції спортивних споруд в Україні при Міністерстві молоді та спорту. Керує палацом суддя національної категорії Євген Геренда.
– Не треба дивуватись, що Калуш отримав цей державний грант, – розповідає начальник міського управління у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту Михайло Клим. – По-перше, у нас є ініціативна людина. Це голова федерації хокею в області Ярослав Дорош. Він свого часу встановив тісні стосунки з федерацією хокею України і відразу активно включився в процес визначення міст, де мали б будуватись ці палаци. Крім цього, його всебічно підтримав міський голова Калуша Ігор Насалик. І тому в нашому місті з’явився такий палац.
Льодова арена стала справжнім подарунком для мешканців невеличкого міста. І діти, і дорослі радо ставали на ковзани та робили свої перші кроки на катку.
Втім, вже незадовго після відкриття арени з’явилося й чимало проблем, які поставили під загрозу саме її існування. Наприклад, палац повинен працювати в такому режимі, щоб вийти на самоокупність. Це було однією з головних вимог керуючого управління. А коли міська влада порахувала видатки на утримання палацу, виявилося, що заробляти він за місяць має 120-130 тисяч гривень. Такий показник для палацу у містечку з населенням приблизно 60 тисяч осіб практично не досяжний. Левову частку видатків, майже 70 відсотків, складає оплата за електроенергію. Адже потрібно утримувати холодильну установку, яка працює цілодобово; обігрівати роздягалки (для цього встановлено два електричних котли). А ще – освітлювати саме льодове поле. Загалом, навіть у холодну пору року палац споживає електроенергії на 50 тисяч гривень за місяць. Зрозуміло, що влітку ця сума ще виросте. Крім цього, потрібно персоналу платити зарплату. А є ще така стаття, як утримання спеціального автомобіля, що чистить, шліфує та заливає лід. Його моторесурс – 150 годин роботи. З них, на час підготовки матеріалу, машина відпрацювала вже 125. Тепер потрібно провести її технічний огляд. Як розповіли працівники льодового палацу, техогляд такої машини коштує 8 тисяч гривень. Крім того, розхід палива у цієї машини – 2,5 літра 95-го бензину за один виїзд на поле. І виїжджати вона має через кожну годину експлуатації льоду. Якщо льодовий палац працює 12 годин на добу, витрата пального складе 30 літрів, а за цінами на кінець березня це понад 160 гривень.
Звичайно, гроші льодовий палац може отримати лише з відвідувачів, адже про проведення серйозних льодових змагань поки що можна лише мріяти. Хто захоче поїхати у невеличке містечко, де немає жодного пристойного готелю, навіть якщо там чудове льодове поле? На сьогодні оплата за послуги палацу складає 20 грн. з дорослої людини і 10 грн. – з дитини віком до 16 років за 45 хвилин катання. Прокат ковзанів – 10 гривень.
– Безумовно, така цінова політика не є рентабельною для палацу, – каже Михайло Клим. – Перед нами стоїть зараз питання: де брати кошти? Як я бачу, то це кошти з бюджету міського, а також з обласного. Звичайно, ми будемо звертатись до сесії міської та обласної рад з проханням дотації для цієї установи. Ми вважаємо, що палац є проектом не тільки міського значення, але й обласного. Адже в нас вже проходили змагання з хокею рівня Вищої української ліги. Дніпропетровські «Вовки» зустрічались з івано-франківською «Ватрою».
Отже, після феєричного відкриття палац став непомірно дорогою іграшкою. І ця дорожнеча ставить під сумнів подальше його існування. Бо не факт, що в умовах кризи обласна чи міська рада захочуть взяти на себе його фінансування. Натомість позиція електроенергетиків непохитна: якщо палац не погасить стотисячну заборгованість за січень-лютий, льодова арена залишиться без електрики. Зрозуміло, що як тільки вимкнеться рубильник струму, арена перетвориться на басейн.

Без державного фінансування Калуський палац приречений на занепад. Рішення будувати такий об’єкт у нерентабельному (з огляду на платоспроможність) місті виглядає як безглузде витрачання державних коштів. Звісно, немає сумніву, що мешканці прикарпатських містечок і сіл мають не менше право на відпочинок і оздоровлення дітей, ніж жителі мегаполісів. Однак, роблячи такі «щедрі подарунки», державні мужі мали б подбати і про їх фінансову підтримку. В іншому разі будівництво дорогих спорткомплексів перетворюється на нікчемний фарс.

Тарас Грень (Галицький Кореспондент, 02.04.2009)

Тарас Грень

Вот что хочу сказать по этому поводу...


Тут и обсуждать нечего! Ответсвенность за растрату государственных средств должны понести местные кадры, которые лобировали строительство в Калуше, и ответственные работники министерства и федерации, которые зная всю бесперспективность данного проекта дали разрешение на строительство! >
Тарас а что сейчас: лед есть или нет?
Народ! Большущее спасибо за такое количество отзывов по моему материалу. Удивлен... Но хочу объяснить всем —
1-е ни о какой политике я не хотел говорить (это то что касается названия) ведь, действительно в одном из сообщений прочитал «какая разница Бандеры или Сталина».... дело не в названии..
2-е мой материл не ход к тому чтоб «приучить " местное население к возможности использование дворца не по назначению (ну там концерты и тд)
3-е я родился в глухом хмельницком селе куда и телефон то всего год назад провели... и мне искренне жаль детей которые имеют намного меньше возможностей к развитию чем их городские сверстники и вот поэтому я считаю, что построив такой сарайчик в маленьком городишке государство должно брать на себя дотации, в конце концов именно гос мужи будут потом получать свои гигантские зарплаты с налогов которыми обложат население.
4-е просто обидно за наше государство. жаль что такая красивая и богатая страна не может жить по человечески....

да и за хоккей обидно... думаю, что мы могли б и в него играть на мировой арене...
Илья

Как не странно в Херсоне «сарайчик» работает с полной загрузкой, детские хоккейные школы для разных возрастов, пара-тройка любительских команд, тот же «Днепр» двумя составами тренируется, ну и массовые катания в полный рост, причем народ ходит с удовольствием и достаточно массово, как для южного города с населением в полмиллиона. Лед для любителей стоит 900 гривен — полтора часа. Есть здесь еще один каток «Аляска» называется, но он маленький и хоккеистов туда не пускают по определению, только массовые катания и все.

Интересно как в других городах (Донецке и Херсоне) «синие сарайчики» функционируют? Окупаются или нет? Или они работать нанут тогда, когда их приватизируют?

Так. Дуже вигідно їх перетворити в базари, як це і було зроблено з нормальними палацами спорту в Києві, Харкові...
«Клята Америка» серйозно дотує фізкультуру і масовий спорт. У нас, чомусь нерідко намагаються видерти копійку там, куди треба кошти вкладати. В кінцевому вимірі, про людину не дбають...
Мені здається, що з самого початку було зрозуміло — в Калуші, такий об'єкт не зможе бути рентабельним. І тому, хто придумав, що воно мусить давати прибутки, треба «міцно потиснути руку».
Василь, все равно не уверен что там полная загрузка будет
Интересно как в других городах (Донецке и Херсоне) «синие сарайчики» функционируют? Окупаются или нет? Или они работать нанут тогда, когда их приватизируют?
Илья
Я же не о боулинге на 20 дорожек говорю.Поставить дорожки четыре и хватит,плюс бильярд.Площадя должны работать.Тем более каток расположен в парке.Насчет боулинга поверь я знаю,что говорю :сам был в гостях в Калуше,так меня в два часа ночи возили в Ивано-Франковск шары побросать.
Василь, да скорее всего в населенном пункте в 68 тыс. чел. (и это наверное считая заробитчан) и боулинг бы не окупался. Они б еще додумались в селе каком-то построить (как раз бы доярки пред дойкой на коньках ходили кататься )
Станіслав
«Засівати» і «колядувати» судді вміють добре не тільки в бандерівському краю,але і в Криму,Луганську і т .д.,аж до самого Києва.І не тільки судді.Просто у Львові служба безпеки хоч щось робить.А на рахунок австрійця, поляка,то треба їх ставити не на місце міського голови,а замість президента,премєра і Верховної Ради.Вибачаюсь за нехокейну полеміку.
Acuratist
Калуш-это Ивано-Франковская область.До Львова 130 км.Может и смог бы он окупаться,если бы это был многофункциональный комплекс (боулинг,спортмагазин,кафешка,миниготель,тренажорный зал),а не голая ледовая площадка.Люди ездят поиграть в боулинг и купить кроссовки в Ивано-Франковск.
Спочатку зробили, потім подумали... Бандерівський край. Краще за все там уміють «засівати» і «колядувати».
Вихід один: поставте міським головою австрійця, поляка, словака чи угорця. «Щирі» українці проклинатимуть «клятого», зате виявиться, що проблеми з льодовим палацом нема, а, разом з тим, «з'явиться» класний готель, нормальні дороги і багато іншого, корисного.
На всю!!!! Львовскую область один крытый каток, построенный не частниками, а государством, при нормальном менеджменте был бы окупаем, а местные сидят ждут манны небесной, ладно было бы в области 20 крытых катков, а так неумение и нежелание работать.
Тысячу раз был прав Виктор Степанович,когда сказал-«хотели как лучше,а получилось , как всегда».
Еще один «шедевр» из той же оперы. ГАНЬБА!!!
http://korrespondent.net/ukraine/events/795185
Народ, а какие к черту катки! В єтой стране творится ТАКОЕ, что никакой Задорнов не мог бы придумать!
http://korrespondent.net/ukraine/events/795130
А вообще все эти катки, без детских школ и квалифицированных тренеров — «0» !
У нас то же много построили(относительно), школы создают, это оч.хорошо, а вот квалифицированных тренерских кадров нет, не очень то заманишь на переферию толкового тренера. Хотя, и тут выход можно найти, в России полно специалистов без работы, их можно и нужно приглашать, только квартирой обеспечить и более менее приемлимым заработком, но опять таки нужны деньги на это дело, а тут еще долбаный кризис всех рубанул. Знаю, что у нас многие проекты, косательно строительства ледовых арен, уже заморожены. Так что сейчас у всех сложное время и неизвестно когда закончится.
Илья
А тут гладкобыло на бумаге, да забыли про овраги. И вообще, без нормальной команды мастеров хоккей может окупаться только выставками или массовым катанием. Не в купленных дипломах дело а в славянском менталитете (три главных принципа — авось, небось и как-нибудь), помноженном на грандиозное воровство.
генка, какие экономисты? Ты это о чем? Все было гораздо банальнее: в Министерстве нашлись 60 млн. грн., которые нужно было срочно освоить. И было заявлено, что катки будут строится там, где выделят быстро землю... Вот так Калуш и стал «столицей хоккея»!
Муля понятно, что эта статья — крик о помощи. Только интересно взглянуть в глаза тому экономисту, который просчитал постройку катка в Калуше. «Талантище!» Хоккей и фигурное катание там не очень популярны и сразу строить в 60 тыс городке каток было не правильно изначально. Я понимаю, что маленькие города будут обделены, но рынок диктует свои условия. Вы видите это сейчас в хоккее. А представьте, кто нами руководит в жизни, когда занимают посты — «купленные дипломы»? Обидно, что из-за какого-то одного (или группы) неумехи и рвача пострадать может все хорошее дело

Пугает то, что с такими ляпами перспектива развития оной Программы вызывает большие сомнения. Сергей-24

Да — это очень сильно пугает, что у кого-то вызовет на самом верху сомнения Надо срочно что-то ФХУ предпринимать.

Так может не нужно было выбрасывать 20 млн грн из госбюджета на чемодан без ручки? Может лучше эти деньги пустить на содержание уже существующих ДЮСШ и открытие новых?
Василь

Я боюсь, что тогда никто ничего не увидит — даже катков. Деньги до Минспорта и ФХУ даже не успеют дойти
DIMON L.D. 1-1 Дай Бог чтобы я не победил в той дискуссии, а победил ты.
Необхідно подумати про будівництво ЛЬОДОВИХ АРЕН так щоб орієнтація була Південь-Північ,а сторона із Сходу
мала вікна для денного освітлення з 6.00 ранку до 22.оо вечора.Тепер порахуємо якою буде економія електрики.Стандар-це вже інкубатор,вмістимість 2-3тисячі місць,ПАЛАЦИ СПОРТУ на 5-7-10-15 тисяч місць,з тренувальним катком.
Як експлуатують катки в малих містах Чехії,Польші,Словакії і інших. А БУДУВАТИ необхідно,без катків немає і не може бути хокею,фігурної катання,шертреку і т.д.Кризис не вічний.І Калуші найдуть вихід.
А может статья заказная?
Я считаю, что о рентабельности данного катка в данном регионе необходимо было думать еще при утверждении Программы развития, при утверждении мест строительства первых ледовых катков. Раз тогда это все прошло — 100% было комуто очень выгодно. Пугает то, что с такими ляпами перспектива развития оной Программы вызывает большие сомнения. .., а может и вообще ее цель — вовсе не развитие хоккея в Украине, а ..?????
«Три подсигара, три магнитофона, кожаная куртка... тоже три» дармоеды хреновы. Им построили, а они все еще в бюджетный карман смотрят. «Сиротинушки». Сейчас возьмут на «дотацию», 50% пойдет на каток, 50% в карман главе района...
А в регионах так вооще реч о хоккее... На футбольных стадионах козы, коровы пасутся. Ждите мясной рынок в большом холодильнике. Выехал на льод на коньках и погнал по прилавочкам, а на них свинина, телятина, а продавцы в ВРОТАРСКОЙ атрибутике. ИЗВЕНИТЕ парни, я не писимист, но кризис в стране, а они призидентов снимают, назначают и т.д.
Илья а чего тут думать? Самоокупаемым он за счет хоккея и массового катания там изначально не был. Кариез в мозгах
Да какая разница, как он называется хоть Бандеры, хоть Сталина! Вы в суть проблемы вдумайтесь!
Fleury а Цетральная, Южная и т.д.? В этом году 100 лет со дня рождения Степана Андреевича — из-за этого и назвали. Согласен, что спорт должен быть вне политики.
Извените, матом ругнусь. Да конченые кастраты все они. Откаты 100%, надо же куда то списать лаве, а себестоимость 100% завышена на 50%. Твари !!! Пусть бы их посадили бы там ДИРЕКТОРАМИ, а завтра спросили, а ШО ТАКОЕ ??? Вы же сказали ОКУПИТСЯ !!! На КОЛ ТАКИХ !!! НА КОЛ !!! НА КОЛ !!! Павленко урод без мозгов. Последний срок, так отбивает на всю жизнь.
А КАКЖЕ ВЫДЕЛКНИЕ 3000000 МЛН.ГРВЕН Калушским мером ф.к.Капаты,находящися в другой области.Деньги откуда.
Следующие
Загрузка...