хоккей, hockey, сокол киев, сокіл київ, sokol kiev kiew, нхл, чемпионат мира, hockey fights, мир хоккея, equipment, украинский хоккей, чемпионат мира по хоккею, детский хоккей

Хокейні публікаціїОткрытый Чемпионат БеларусиВольова й гольова феєрія «Сокола»

07-10-2005 10:01 Київська команда скорочує відстань від лідера до мінімуму Илья

Після трьох виїзних матчів столичний «Сокіл», наче зірка, промайнув перед своїми вболівальниками. Зігравши позавчора проти однієї з кращих команд Білорусі — «Гомеля», в рідних стінах підопічні Олександра Сеуканда черговий офіційний матч тепер проведуть аж за три тижні.
Після не надто вражаючої серії з чотирьох домашніх матчів, коли «біло-сині» закинули всього чотири шайби, почали з'являтися сумніви, чи «Сокіл» не «видихнувся». Тим паче що травмувалися захисники Наваренко й Володимир Черненко, відтак команда змушена була грати лише з п'ятьма оборонцями. Але у трьох наступних матчах у гостях наставник киян удався до цікавого кроку — перевів у захист капітана команди, номінального центрфорварда Василя Бобровникова. Зауважимо, що в нинішньому сезоні Сеуканд експериментує значно більше, ніж у минулому, і це наразі приносить позитивний результат. З білоруського турне «соколята» повернулися зі щитом — сім очок із дев'яти можливих. І вже вдома підтвердили невипадковість останньої перемоги над тим самим «Гомелем» (3:1).
Другий за три дні двобій із «рисями», як називають гомельських хокеїстів, став справжнім святом атаки. Певно, гольову феєрію зумовив сумний для «Сокола» початок зустрічі, коли вже до дев'ятої хвилини наш голкіпер Олександр Федоров пропустив дві шайби. «Господарям довелося демонструвати весь свій арсенал, аби не розчарувати глядачів, котрі вщерть заповнили трибуни ковзанки «Авангард». Спочатку найспритнішим на «п'ятачку» біля воріт росіянина Луговського виявився Гніденко (ще б пак, Артем грав на піднесенні, адже напередодні дружина народила йому сина). Почав відпрацьовувати аванси й Олександр Яковенко: він двічі спрямовував шайбу в «дев'ятку» «Гомеля», вивівши киян на початку другого періоду вперед — 3:2.
Події на майданчику змінювалися з калейдоскопічною швидкістю. Груба помилка Федорова й провал у центрі захисту «Сокола» — і за три хвилини попереду вже підопічні Анатолія Варивончика. Двічі помилявся на незвичній позиції в захисті Бобровников, який пізніше реабілітувався голом. Сеуканд вирішує поміняти голкіпера. Можливо, це й зумовило підсумковий результат, адже Ігор Карпенко, зайнявши місце Федорова, декілька разів відводив від воріт загрозу у, здавалося б, фатальних ситуаціях. Пропустив він лише тоді, коли секундна стрілка відраховувала останнє коло часу зустрічі. Постріл від синьої лінії вдався захисникові «Гомеля» та партнерові Карпенка по збірній України В'ячеславу Тимченку. Ще один наш співвітчизник у складі «рисей» — Олександр Василевський — зробив гольову передачу. Але штурм цей був запізнілим. Адже до цього господарі, набравши хід, провели три результативні атаки на різні смаки, змінивши рахунок з 3:4 на 6:4. Запорукою успіху стала вдала реалізація гри у більшості та ставка на досвідчених виконавців (починаючи з другої 20-хвилинки, Сеуканд почав діяти у три ланки нападу замість чотирьох). Заміна воротаря на шостого польового гравця в останні секунди гри дивідендів гостям не принесла. Рахунок на табло — 6:5. До речі, 11 закинутих шайб за матч стали рекордом результативності нинішньої першості.
Після двобою тренер «Сокола» Олександр Сеуканд зауважив: «Коли приблизно рівні суперники зустрічаються двічі поспіль, завжди є шанс щось виправити. Спочатку ми виявилися неготовими до корективів у грі «Гомеля». Але таки довели свою перевагу. Хоча, незважаючи на перемогу, сьогодні ми зробили, мабуть, стільки ж помилок, скільки за все перше коло ВЧБ».
Наставник «Гомеля» Анатолій Варивончик залишився незадоволений діями свого голкіпера, який підміняє трамованого українця Євгена Бруля, і зазначив, що його невпевненість передалася партнерам по команді.

ДО РЕЧІ

Напередодні нинішнього сезону президент «Сокола» Олександр Омельченко-молодший говорив, що за рік український клуб виступатиме у вищій лізі чемпіонату Росії. Днями, після візиту «спортивного» міністра України Юрія Павленка до Москви, з'явилася нова, доволі цікава інформація на цю тему. Голова спортивного відомства Росії В'ячеслав Фетисов заявив, що, можливо, за рік буде створена Міжнаціональна хокейна ліга, де виступатимуть дев'ять російських клубів і по одному з України, Білорусі й Казахстану. Який із заявлених проектів реалізується в майбутньому, побачимо, але в будь-якому разі український хокей може отримати поштовх для розвитку.

ТАБЛО

«Сокіл» — «Гомель» — 6:5 (2:2, 1:2, 3:1)

Шайби:
Пригунов (Масленніков, Романов), 4:16 (0:1 — більш.). Амбруз (Дудік, Савілов), 8:42 (0:2). Гніденко (Литвиненко, Харченко), 10:03 (1:2). Яковенко (Лясковський), 16:01 (2:2). Яковенко (Марковський, Полковников), 22:26 (3:2 — більш.). Савілов (Денискін, Дудік), 23:29 (3:3). Заделенов (Василевський), 25:19 (3:4). Ніколаєв (Яковенко, Гунько), 46:58 (4:4). Бобкін (Полоницький, Олецький), 50:21 (5:4 — більш.). Бобровников (Литвиненко, Гніденко), 51:37 (6:4 — більш.). Тимченко (Мороз, Масленников), 59:15 (6:5).

Інші результати 12-го туру ВЧБ: «Керамін» — «Динамо» — 2:2, «Хімволокно» — «Юність» — 1:3, «Німан» — «Брест» — 2:5, «Вітебськ» — «Хімік-СКА» — 1:2, «Рига-2000» — «Металургс» — 4:3 ОТ.

Турнірне становище: «Динамо» — 29, «Сокіл» — 28, «Гомель» — 25, «Рига-2000» — 23, «Керамін», «Юність» — 20, «Хімволокно» — 19, «Брест» — 17, «Німан», «Хімік-СКА» — 10, «Металургс» — 6, «Вітебськ» — 1.

Андрій Фоменко (Україна Молода, 7.10.2005)

Андрій Фоменко

Ось що хочу сказати з цього приводу...


Да, Карпуха феерил! Броски в упор ловил как волшебник.