Хокейні публікаціїОткрытый Чемпионат Беларуси«Плей-оф» у «сараї»

15-03-2006 10:26 «Кубкову» стадію відкритого чемпіонату Білорусі «Сокіл» почав із поразки нібито зручному суперникові Илья

Вчора на ковзанці «Авангард» у Києві відбувся вже другий поєдинок чвертьфінальної стадії «плей-оф» відкритого чемпіонату Білорусі між «Соколом» і могильовським «Хімволокном». Ясна річ, що глядачів на такі матчі в тісне приміщення набивається значно більше, аніж ті 700 місць, які офіційно вміщує цей «палац». Але нічого не вдієш — у головному київському Палаці спорту хокею в цьому сезоні вже не буде взагалі, хоч би до якої стадії ВЧБ злетіли «соколи»...
А позавчора виступи у «плей-оф» (серія до трьох перемог) підопічні Олександра Сеуканда розпочали невдало. І це при тому, що кияни навмисно ніби намагалися посісти в регулярному чемпіонаті четверте місце, аби отримати «зручнішого» суперника. Злий жарт із киянами зіграла перша їхня шайба, закинута кращим бомбардиром чемпіонату Віталієм Литвиненком вже на другій хвилині. Трохи розслабившись, господарі не змогли як слід налаштуватися на подальшу боротьбу. Попри те, що «Сокіл» постійно виходив уперед, останнє слово залишилося за могильовцями. За чотири хвилини до фінальної сирени голкіпер «Сокола» Ігор Карпенко прогавив кидок від синьої лінії, який і приніс «Хімволокну» першу в сезоні перемогу над нашою командою.
До речі, активну участь у першому голі могильовців взяли українці Олег Шафаренко й Олександр Матерухін.
Відзначимо також появу у складі «Сокола» вже колишнього захисника російського ХК МВД Андрія Срюбка, який не витримав невиконання тверським клубом фінансових зобов'язань.
В інших матчах 1/4 фіналу несподіванок не трапилося, хоча нижчі за рангом команди й дали бій фаворитам. Український форвард «Юності» Віталій Семенченко забезпечив перемогу мінчанам, закинувши у ворота гродненців аж три шайби! Роман Сальников — голом, а Олександр Савицький — гольовою передачею допомогли «Кераміну» здолати непоступливих рижан. У драматичному протистоянні в мінському Палаці спорту місцеве «Динамо» здолало «Гомель» на п'ятій хвилині додаткового періоду, хоча поступалося по ходу зустрічі 1:3. Форвард збірної України Борис Проценко відзначився за господарів закинутою шайбою й передачею, а наш захисник у лавах гомельської команди В'ячеслав Тимченко двічі асистував партнерам.

Результати перших матчів 1/4 фіналу ВЧБ: «Юність» — «Німан» — 5:2, «Керамін» — «Рига-2000» — 4:3, «Динамо» — «Гомель» — 4:3 ОТ, «Сокіл» — «Хімволокно» — 3:4 (1:1, 1:1, 1:2; шайби: Литвиненко (Наваренко, Бобкін), 1:32 (1:0). Цвєтков (Матерухін, Шафаренко), 19:09 (1:1). Бобкін (Ісаєнко), 27:26 (2:1). Цветков (Борозенко, Боровков), 27:50 (2:2). Лясковський (Харченко, Олецький), 47:23 (3:2). Сахаров (Циплаков), 49:17 (3:3 — більш.). Антонов, 55:51 (3:4).