хоккей, hockey, сокол киев, sokol kiev kiew, кхл, нхл, чемпионат мира, hockey fights, мир хоккея, equipment, украинский хоккей, по хоккею беларуси россии, чемпионат мира по хоккею, детский хоккей, чемпионат россии высшая лига

Хоккейные публикацииХоккей в УкраинеВилами по льоду

03-06-2006 13:56 Владні структури намагаються розв'язати проблеми найшвидшої на планеті гри в Україні Илья

Днями відбулася зустріч керівництва Федерації хокею України (ФХУ) й київського «Сокола» з представниками державних структур. Участь у ній взяли міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко, його заступник Мирослав Дутчак, директор департаменту олімпійського спорту міністерства Олександр Артем'єв, перший віце-президент ФХУ Володимир Ромашко, генеральний менеджер збірної й «Сокола» Василь Фадєєв, головний тренер збірної й «Сокола» Олександр Сеуканд.
Учасники наради намагалися обговорити шляхи розвитку хокею в Україні, а якщо точніше — виходу з кризової ситуації, яка склалася в нашому господарстві. Пан Павленко знову проголосив пишну промову, в якій заявив, що хокей був (?!) і залишається одним з пріоритетних видів спорту в Україні й обов'язково розвиватиметься: «Вкрай необхідно готувати нових гравців, створювати нові команди, зокрема готувати зміну нинішній збірній України. Однак, розумію, існує багато об'єктивних проблем, які унеможливлюють цей процес. Одна з головних — інфраструктура льодових майданчиків не відповідає потребам розвитку цього виду спорту».
Нагадаємо, що рік тому після чемпіонату світу в Австрії Павленко також зустрічався зi збірною і її керівництвом, сказав багато красивих слів, але з тих пір віз проблем з місця не зрушив. Зокрема, якби пан міністр був у курсі справ, він би не казав про невідповідність інфраструктури льодових майданчиків якимось вимогам, оскільки цих майданчиків узагалі в країні немає.
Павленко заявив про необхідність «спільно з місцевою владою активізувати роботу з розвитку інфраструктури», для чого уряд, який, зауважимо, працює останні дні, має намір зобов'язати глав усіх областей забезпечити будівництво або відновлення у кожному місті ковзанок та льодових залів. Наразі ми знову чуємо лише обіцянки й думки про «недостатню спонсорську підтримку хокейних клубів». На ділі ж нічого не робиться, і в слова про те, що «планується створити нові команди в Дніпропетровську, Донецьку, Івано-Франківську, Львові, Харкові, Херсоні та інших містах», більше не вірять не тільки вболівальники, а й самі люди хокею. А кращі гравці збірної, котрі виступають у Росії, не мають бажання виступати на наступному чемпіонаті світу.
Поки що Павленко дав доручення неназваним фахівцям у найкоротші терміни підготувати програму розвитку хокею з шайбою в Україні. Зауважимо, що подібна програма у ФХУ існує вже багато років, а от реалізувати її на ділі нікому поки що не вдається.
Крім усього, міністр переконаний, що «Сокіл» має подавати заявку на участь у відкритому чемпіонаті Білорусі. Представники Київської міської державної адміністрації, які також були присутні на зустрічі, запевнили, що до кінця року фінансування муніципального клубу відбуватиметься в межах запланованого. От лише одна проблемка: команді немає де грати. Старий «Авангард» уже не задовольняє навіть вимоги білорусів, Палац спорту став настільки широко профільним, що можливість зіграти там «Соколу» випадає нечасто, а іншого придатного місця для хокею ані в Києві, ані в Україні немає. І знову звернемося до слів молодого міністра, котрий минулої осені обіцяв, що за рік у столиці буде сучасний льодовий майданчик. Час минає, а бодай одну цеглину в фундамент омріяного хокейного палацу ніхто так і не поклав...

Андрій Фоменко (Україна Молода, 03.06.2006)

Андрій Фоменко

Вот что хочу сказать по этому поводу...


КЛЮХ-Киев, к сожалению (для хоккея) и к счастью (для страны) в Украине те схемы, по которым хоккей развивается в Беларуси применить невозможно Хотя кое-какие льготы для тех, кто соберется строить катки сделать могли бы!
Бла-бла-бла...

Даешь к каждому торговому центру пристройку в виде «льодового майданчика» в качестве общественно-полезной нагрузки. Глядишь — будет где смену растить...