МатчіЧемпіонат УкраїниСокіл — Дніпро 3:1

Начало: 16-03-2023 18:00

«Сокіл» (Київ) – «Дніпро» (Херсон) – 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Рахунок у серії – 3:0

Шайби:
1:0 – Янішевський (Жеребко, Євсейчик), 02:19. 1:1 – Тищенко (Гребеник, М. Васильєв, – більш.), 11:14. 2:1 – Куцевич (Янішевський, Бондарєв, – більш.), 21:48. 3:1 – Бабинець (булліт, менш.), 33:57

«Сокіл»: Дьяченко; Євсейчик – Бондарєв, Жеребко – Куцевич – Янішевський; Сисак – Толстушко, Чердак – Мазур – Бабинець; Полоницький – Горлушко, Говорушко – Качан – Слюсар; Гайдук, Утукін – Вал. Алексюк – Костромітін. Тренер – Костянтин Сімчук; асистенти – Артем Бондарєв, В’ячеслав Тимченко

«Дніпро»: Захарченко; Ратушний – Панков, Целогородцев – Тищенко – Бородай; Лєсніков – Гребеник, О. Койда – Дворник – Попережай; Портний – М. Васильєв, Сидоренко – Кобильник – Стецюра; Ревука – Р. Бойко, А. Олійник – Цюра – Щербак. Тренер – Олександр Бобкін; асистент – Руслан Борисенко

16 березня. Київ. Палац спорту. Без глядачів

Напередодні цього поєдинку тренерський штаб «Сокола» отримав погані новини. Досвідчений нападник Роман Благий обстежив травмовану в першому матчі цієї серії руку і отримав сумний вердикт – перелом. Один з лідерів киян вибув на п’ять тижнів і відповідно в цьому плей-оф не зіграє. В першій ланці нападу Костянтин Сімчук замінив аксакала вихованцем клубу, 17-річним Максимом Жеребком.

Максим шансом скористався сповна: вже на другій хвилині зустрічі він віддав Янішевському передачу, а Олексій спрямував шайбу під поперечину – 1:0. Після такого вдалого початку «Сокіл» контролював хід гри. «Дніпро» виглядав не то надто втомленим, не то засмученим. Подальші події підтвердили ці враження. Однак саме в першому періоді херсонці змогли здобути впевненість завдяки двом поспіль вилученням господарів. Тривалої облоги воріт у меншості «Сокіл» не витримав і пропустив від Данила Тищенка.

Кінцівка першого періоду була вже за «Дніпром», однак двох моментів поруч із ворітьми Богдана Дьяченка гості не використали. А на початку другого періоду нагоду вийти вперед отримав, отримавши чисельну більшість, уже «Сокіл». Шансм кияни скористалися, хоча кидок Владислава Куцевича з гострого кута зовні й не виглядав якимось наднебезпечним. Здається, Едуарда Захарченка дезорієнтував, знаходячись на п’ятаку і намагаючись вставити ключку, Ігор Слюсар.

Так чи інакше, «Сокіл» повів 2:1 і в підсумку переваги вже не віддав. Хоча умови для камбеку в «Дніпра» начебто й були, і цілком сприятливі: вісім хвилин підопічні Олександра Бобкіна грали в другому періоду в більшості, одного разу – п’ять на три. Проте Дьяченко в ці важкі миттєвості вберіг ворота недоторканими. З однією обмовкою: одного разу шайба влетіла його ворота, щобправда, від ковзана Дмитра Попережая і не була зарахована.

Остаточно деморалізувала херсонців шайба Сергія Бабинця, закинута якраз коли «Сокіл» перебував у меншості. Сергій сам обікрав суперника, вийшов з Зехарченком на побачення, але не встиг нанести кидка, оскільки був затриманий оборонцем «Дніпра». Рефері призначив булліт, який сам маестро Бабинець майстерно й реалізував – 3:1!

Часу на те, щоб відігратися, «щуки» мали достатньо. Однак монотонний і позбавлений звичної для команди агресії наступ впродовж усього третього періоду не дав результату. «Сокіл» переграв «Дніпро» вчисту і зіграє в фіналі з переможцем пари «Кременчук» – «Легіон». Там після двох кременчуцьких матчів команда Олександра Савицького веде 2:0.