Хокейні публікаціїНаціональна збірнаПерші млинці від Голубовича

18-12-2007 07:03 Стартовий «бій» під орудою нового тренера збірна України програла, але при цьому виграла в Угорщині «війну» Илья

Приїхали не всі

У цьому сезоні нашим глядачам не доведеться побачити збірну України в бойових умовах. Традиційний грудневий «челендж», що проводився в Києві п’ять років поспіль, нині віддали угорцям. Причина виявилася поважна — країна відзначає 80–річчя свого хокею.

Представництво тур­ніру в містечку Мішкольц, що розташувалося лише за 120 км від нашого західного кордону, підібралося доволі пристойне: крім господарів, поборотися за місцевий приз приїхали українці, поляки й японці. Ця ж компанія, крім збірної Польщі, у квітні наступного року боротиметься в японському Саппоро за єдину путівку до вищої ліги світового хокею. Нагадаємо, у травні 2007–го Україна залишила елітний дивізіон. Тож ігри в Мішкольці можна розцінювати як «генеральну репетицію» повернення.

Турнір для «синьо–жовтих» виявився знаменним уже з тієї причини, що команда вперше виступала під орудою нового головного тренера — Володимира Голубовича. На коротенький збір у Броварах Голубович привіз із Латвії Павла Борисенка, якого тренує в лієпайському «Металургсі». З Білорусі при­їхали захисники Дмитро Якушин («Керамін»), Денис Ісаєнко («Гомель»), Олександр Побєдоносцев («Хімволокно»), Юрій Наваренко, Василь Полоницький («Вітебськ»), а також нападаючі Роман Сальников («Керамін») і Віталій Семенченко («Юність»). Базовою командою для збірної, попри попередні заяви Голубовича, таки залишився «Сокіл». Отримав можливість дебютувати у збірній і форвард київського клубу Ігор Карлов. Українські представники російських клубів приїзд до збірної проігнорували, що можна вважати невтішною прикметою перед вояжем на Далекий Схід. Якби і в квітні наші «російські» кадри не бойкотували виступ у головній команді країни...

Били, билися й виграли

До місця подій наша збірна добиралася літаком — ознака розкошів ФХУ. Але, схоже, на перший матч хлопці як слід не налаштувалися. Пропустивши від угорців дві шайби в стартовій 20–хвилинці, гості намагалися зрівняти рахунок упродовж решти часу. Але єдиною втіхою стала шайба Юрія Гунька, яку він закинув з передачі Віталія Литвиненка при більшості на два гравці. Не допомогла й заміна воротаря Вадима Селіверстова на шостого польового. Щоправда, думається, й арбітри трохи постаралися, допомагаючи господарям влаштувати свято з нагоди ювілею.

Що цікаво: одну з шайб у ворота українців закинув наш колишній співвітчизник, 23–річний Артем Васюнін, син екс–захисника «Сокола» 1980–х Олега Васюніна. Він закінчував хокейну кар’єру в Угорщині, тож організував синові громадянство цієї країни.

Усю свою злість підопічні Володимира Голубовича вимістили в суботу на безвинних японцях. Причому лупцювали їх не тільки в хокейному розумінні цього слова, а й у прямому. Наш «тафгай» Андрій Срюбко влаштував із Йосуке Коном показовий двобій, внаслідок якого кожен отримав по 25 хвилин штрафу. Але було це вже за рахунку 5:0. Часто вступати у гру українському голкіперові Олександру Федорову не доводилося.

У останньому двобої в Мішкольці українцям довелося добряче напружитися, щоб зломити спротив поляків. Перша шайба в зустрічі трапилася, коли глядачі почали вже сумувати. Оборонець Наваренко використав більшість, вразивши ворота після пасу Побєдоносцева аж на 33–й хвилині. Напруга тривала до передостанньої хвилини, коли свою другу шайбу на турнірі закинув ще один захисник — Олег Благий із передачі Якушина. А Срюбко, якому в російському чемпіонаті заважають битися можливі штрафні санкції, знову заробив ті самі 5+20 хвилин за грубість. Щоправда, вже після фінальної сирени.

Попри поразку від господарів у стартовому двобої, збірна України стала переможцем турніру, оскільки угорці в останньому матчі змагань несподівано поступилися японцям. Тож можна вважати, що перший млинець Голубовича вивився цілком придатним до вжитку. Сподіваємося на перемогу і в Японії через чотири місяці.

ТАБЛО

Етап європейського Кубка виклику

Мішкольц (Угорщина). 14—16 грудня

Польща — Японія — 2:3
Угорщина — Україна — 2:1 (2:0, 0:0, 0:1; Ковач, 7; Васюнін, 20 (більш.) — Гунько, 41 (більш.))
Угорщина — Польща — 4:3
Україна — Японія — 7:0 (4:0, 1:0, 2:0; Цируль, 1; С. Черненко, 3; Вол. Алексюк, 10; Гунько, 16 (більш.); Благий, 28 (більш.); Семенченко, 55; Пастух, 58)
Угорщина — Японія — 1:2
Україна — Польща — 2:0 (0:0, 1:0, 1:0; Наваренко, 33 (більш.); Благий, 59)