хоккей, hockey, сокол киев, sokol kiev kiew, кхл, нхл, чемпионат мира, hockey fights, мир хоккея, equipment, украинский хоккей, по хоккею беларуси россии, чемпионат мира по хоккею, детский хоккей, чемпионат россии высшая лига

Хоккейные публикацииНациональная сборнаяМихайло Захаров: Україна – хокейна держава

05-10-2009 08:51 Leo

image
Михайле Михайловичу, вітаю Вас із призначенням на посаду головного тренера національної збірної!

Щиро дякую!

Володимир Володимирович Наумов неодноразово наголошував, що в майбутньому розраховує на Вас як на головного тренера білоруської збірної. Зважаючи на нинішні позиції команд у світовому хокеї, чи не є для Вас нинішня робота кроком назад?

Це не крок назад, а змога проявити та зарекомендувати себе. Якщо на сьогоднішній день я не потрібний білоруській збірній, то я до цього ставлюся спокійно. Я гадаю, що гідно проявити себе я зможу в Україні. Тим більше, що в Україні на сьогоднішній день є хокеїсти, з якими можна вирішувати серйозні завдання, виходити до вищого дивізіону. А в майбутньому підтягнеться робота в дитячо-юнацькому хокеї. Я впевнився, що керівники Федерації люблять хокей, у вас є важелі впливу. Переконаний, що найближчим часом український хокей підніметься на більш високий рівень. І не важливо: буде біля керма збірної Захаров чи хтось інший. Все ж таки Україна завжди була хокейною республікою. В радянські часи тут був «Сокіл» та харківське «Динамо», в той час як Білорусь та Латвія були представлені однією командою. А це, повірте, багато про що свідчить.

Серйозною перепоною для розвитку хокею є той факт, що Україна виступає у першому дивізіоні. Це важливий фактор для політики та держави. Я переконаний, що ми виконаємо завдання виходу у вищий дивізіон. В квітні я дивився поєдинок України з Італією і був шокований фінальним результатом. За величезної ігрової переваги українців перемога дісталась італійській команді.

Чи є прихід Михайла Захарова шансом для українських легіонерів білоруських клубів, які у попередні роки рідко запрошувались до лав національної збірної?

Скажу відразу – в збірній будуть грати найсильніші. Це один фактор. А інший – потрібно, щоб в команді був колектив. Ви знаєте, «Юність» за прізвищами не настільки сильна, як дехто вважає. Інколи я сам дивуюсь: приходить до команди звичайний хокеїст, а з часом він стає агресивним, сміливим і рівень його гри росте. Ми запрошуємо гравців з «Немана» та ХК «Вітебськ» і по-справжньому ці виконавці розкриваються саме у нас. Я називаю це «духом переможців». Це головний фактор, чому «Юність» домінує у білоруському хокеї.

Я довгі роки слідкую за українським хокеєм. В мене склалося таке враження, що раніше українська збірна виступала за принципом: одна гра виграна, у еліті залишились – все добре. Це потрібно змінювати. Подивіться як нині грає та ж Білорусь чи Латвія – вони на всі 100 б’ються з усіма командами. Це ж саме я буду вимагати і від своїх підопічних.

Повернімося до вашого призначення. Сьогодні вже 2 жовтня, Ваше призначення можна сміливо назвати пізнім. З чим була пов’язана така пауза?

Від мене у цій ситуації нічого не залежало. Звичайно, якби я отримав це призначення раніше, я б взяв до «Юності» українську п’ятірку. У мене були плани щодо Дмитра Якушина, Олега Шафаренка… Звичайно, за українців довелось би викласти чималі кошти, але я б пішов на все аби українська п’ятірка виступала у складі «Юності».

Але ж попереду трансферні вікна і шанс надолужити втрачене у Вас є. Щоправда, Олега Шафаренка з Віталієм Люткевичем буде складно переманити до «Юності»…

З Шафаренком все зрозуміло – він класний виконавець і може вийти на провідні ролі у «Динамо». А от Віталій Люткевич, попри свою високу кваліфікацію та бійцівський дух, наразі лише підміняє травмованих гравців. Тим більше, до команди приєднався кваліфікований захисник Володимир Денисов. А щодо запрошення українців, то тут необхідно серйозно попрацювати.

Найболючіше питання з часів роботи Володимира Голубовича – як ви будете переглядати потенційних кандидатів до збірної серед гравців, які не виступають у білоруській першості?

Таких гравців одиниці, тож це не проблема. Я спілкувався з Володимиром Васильовичем з цього приводу. Тим більше, що під час його перебування на посаді головного тренера збірної «Сокіл» виступав у російському чемпіонаті. Та й, зізнаюсь, я багато цікавлюсь українським хокеєм і тому не за чутками знаю багатьох виконавців.

Проблема у нас одна – залучити до виступів за збірну представників НХЛ. Коли я був тренером білоруської збірної, мені вдалося підключити до команди Циплакова та Салея. Ми тоді також виступали у першому дивізіоні. Це свідчить про патріотизм виконавців. В Білорусі з цим усе гаразд. Сподіваюся, що в Україні справи з патріотизмом не гірші. В питанні приїзду чи не приїзду представників НХЛ багато що залежить від самого тренера збірної. Для Салея я знайшов потрібні слова і він приїхав. Від самої присутності гравця НХЛ у суперника йде мандраж.

Михайле Михайловичу, а як у клубі поставились до того, що Ви будете суміщати роботу у «Юності» з українською збірною?

Ніяк не поставились, бо у клубі про це ще не знають (сміється). Я поки не підписав контракт, не хотів їм про це говорити. Головне, що отримав «добро» від Президента нашої держави Олександра Лукашенка, а з рештою, я гадаю, проблем не буде. На шкоду клубу моя робота не піде. Фактично, я лише втрачаю свій вільний час.

Але для мене можливість попрацювати зі збірною такої хокейної держави як Україна – велика честь. Я переконаний, що зможу себе тут проявити, а для мене це найголовніше.

Прес-служба Федерації хокею України, 03.10.2009ФХУ

Вот что хочу сказать по этому поводу...


Гость ,есть еще молодые: Бобкин,Бондарев,Матерухин ,Шафаренко,Михнлов,Катрич,Гонгальский,Карлов,Караульщук,Победоносцев,Дяченко,Гниденко,Селивертов,Доника этим тожэ еще 30-ти нет.Малыши перспективные в «Сокле-2»

По всему видимо:Алексюк.Нименко.Балабан,Радецкий,Буценко,Борисенко,Напненко,Черненко, и еще можэт тех кто смог подписать контракт с Соколом ,а именно Слюсарь Дм.Исаенко,Неверов,Свиридов и регламентерные молодые Сокола Романенко,Корж,Закрыничный,Голованов! Остальные нафиг!

интересно кого из молодых ему предоставят?Тех кто списке 47-ми или еще нескольких?

Это важно (из его другого интервью Захарова):
- Как планируете построить подготовку к чемпионату мира?
- Я придерживаюсь мнения, что необходимо вводить в украинскую сборную молодых игроков. Поэтому на первом сборе планирую просмотреть как можно больше молодежи. Надеюсь, нам удастся собираться на несколько дней во время учебно-тренировочных сборов. В любом случае, это прояснится очень скоро.

vintalet
А вот эти слова говорят о том, что Михал Михалычу, похоже, хорошо налили. Такое в трезвом виде человвек, знающий состояние дел в украинском хоккее, сказать не мог.

[quote=ЗахаровЯ впевнився, що керівники Федерації люблять хокей, у вас є важелі впливу. Переконаний, що найближчим часом український хокей підніметься на більш високий рівень. І не важливо: буде біля керма збірної Захаров чи хтось інший. Все ж таки Україна завжди була хокейною республікою.

Ваши бы слова да Богу в уши