Хокейні публікаціїОткрытый Чемпионат БеларусиУтомлені «соколи» сильніші за «свіжих» могильовських «хіміків»

03-12-2005 03:00 Илья

Наставник клубу «Хімволокно» з Могильова Олександр Волчков потішив журналістів після позавчорашнього матчу з «Соколом» тим, що його команді бракує ігрової практики. «Це не календар, — заявив білоруський тренер, — коли у нас 8—9 матчів на місяць. Професіонали повинні грати 11—12 матчів». Коли ж його київський візаві Олександр Сеуканд запитав, мовляв, вам що, чемпіонат у шість кіл потрібен, Волчков відповів, що доклав би всіх зусиль, аби так і було. У цьому сенсі цікаво, що наставник «Сокола» та збірної України, навпаки, пояснюючи слабшу гру своїх підопічних у третьому періоді, нарікав саме на втому, адже «ми провели аж 13 ігор за місяць». Виходить, що втомлений лідер відкритого чемпіонату Білорусі (за втраченими очками) виграв у «свіженького» середняка лише за два періоди.
У льодовому палаці спорту «Авангард» знову зібрався аншлаг — 800 глядачів. Цей поєдинок був цікавий ще й тим, що у складі «Хімволокна» тон задають українські легіонери — Олег Шафаренко, Олександр Матерухін та Віктор Андрущенко, а ще одного — Олександра Побєдоносцева — дискваліфікували за вживання допінгу. Утім Матерухін проти співвітчизників позавчора не грав, бо йому наклали шви після попереднього матчу з мінськими динамівцями. А ось інші двоє «бити своїх» вийшли. Хоча, судячи з усього, невдовзі вони «своїми» в Україні вже не вважатимуться. Принаймні Волчков підтвердив, що процес оформлення білоруського паспорта Андрущенку триває, а Матерухін одружився з білорускою і теж думає над зміною громадянства. При цьому він, як і Шафаренко, не відгукнувся на останній виклик до збірної України. Що ж до Олега, то він уже не подобається Сеуканду своїм «ставленням до справи». При цьому Шафа у двох попередніх матчах за «Хімволокно» закинув дві шайби й зробив три гольові передачі.
Утім «національний» підтекст зайвої напруги на майданчику не викликав. На тлі загалом рівної гри господарі були дещо яскравішими від суперника хіба тоді, коли на ковзанку виходили другі ланки. Відтак наша друга трійка й вирішила долю зустрічі: у першому періоді Олександр Бобкін відкрив рахунок, вправно зігравши на «п'ятачку» після комбінації Литвиненка та Гніденка, а після перерви Бобкін і Литвиненко «розіграли зайвого». Ще раз чисельну перевагу «соколята» реалізували за п'ять хвилин до другої перерви, коли точним виявився дальній кидок Юрія Лясковського. Гостям вдалося лише закинути шайбу престижу. І то — без участі наших легіонерів.

ТАБЛО

Відкритий чемпіонат Білорусі. 30-й тур

«Сокіл» — «Хімволокно» — 3:1 (1:0, 2:0, 0:1).
Шайби:
Бобкін (Гніденко, Литвиненко),16.54 (1:0). Бобкін (Гніденко, Литвиненко), 23.43 (2:0 — більш.). Лясковський (Наваренко, Литвиненко), 35.25 (3:0 — більш.). Борозенко (Шаритон, Усачов), 55.43 (3:1).

Інші матчі: «Керамін» — «Металургс» — 3:3, «Динамо» — «Рига-2000» — 2:1, «Гомель» — «Юність» — 0:6, «Німан» — «Хімік-СКА» — 1:0, «Брест» — «Вітебськ» — 2:1.
Турнірне становище: «Динамо» — 60 (30), «Сокіл» — 57 (27), «Юність» — 54 (28), «Керамін» — 54 (30), «Рига-2000» — 45 (25), «Брест» — 44 (29), «Гомель» — 44 (29), «Хімволокно» — 43 (28), «Німан» — 36 (29), «Металургс» — 29 (28), «Хімік-СКА» — 20 (30), «Вітебськ» — 7 (31).